W pewnym momencie cały kraj był przekonany, że Jarosław Kaczyński zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera RP. Pierwotnie taki był plan. Co jednak spowodowało, że Jarosław Kaczyński nie został szefem rządu? O wstrząsającej przyczynie mówi jego przyjaciółka. 

Jarosław Kaczyński i Jadwiga Staniszkis znają się bardzo długo, gdyż przez lata byli bliskimi przyjaciółmi. Spekulowano nawet o gorącym romansie między tymi ważnymi figurami na polskiej scenie politycznej. Nie da się ukryć, że Staniszkis zna sekrety prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Od jakiegoś czasu, dzieli się nimi z mediami. Tym razem jednak ujawniła dość mocno skrywaną przez PiS tajemnicę.

Najpierw Staniszkis stwierdziła, że Jarosław Kaczyński wcale nie unika odpowiedzialności i nie to jest powodem, dla którego premierem został Mateusz Morawiecki. Kaczyński ma być zmęczony i smutny oraz zażenowany walką o schedę po jego politycznym dziedzictwie.

 – Jest zmęczony. Obserwuje tę walkę między tymi, którzy chcą rządzić, być jego następcami. Trochę to reżyseruje, ale jest zmęczony, smutny, widać że szuka momentu, kiedy będzie mógł się wycofać z tego wszystkiego, bo go to coraz mniej bawi – powiedziała prof. Staniszkis Monice Olejnik w TVN24.

Tym samym Staniszkis zapowiedziała, że Kaczyński będzie starał się odejść z polskiej polityki! To absolutnie wstrząsająca wiadomość i o tyle wiarygodna, że trudno oskarżać jego bliską przyjaciółkę i dawną stronniczkę PiS o kłamanie na niekorzyść Kaczyńskiego. Zniknięcie ze sceny tak ważnej figury jak Kaczyński, na pewno spowoduje niemałą rewolucję.

...

Zobacz również