Najbliższy przyjaciel Kaczyńskiego przyłapany! Dostaje krocie od państwa

Najbliższy przyjaciel Kaczyńskiego przyłapany! Dostaje krocie od państwa

Nie jest tajemnicą, że posiadanie odpowiednich kontaktów znacząco ułatwia życie. Najlepiej wiedzą o tym politycy, którzy na odpowiednie stanowiska niejednokrotnie awansują dzięki znajomościom. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest w tej chwili jedną z najważniejszych twarzy polskiej polityki. Kaczyński latami budował swoją potęgę oraz kontakty. Prezes partii rządzącej obsadził na ważne stanowisko jednego ze swoich najbliższych przyjaciół. Mowa konkretnie o Wojciechu Jasińskim, którego Kaczyński znał jeszcze z czasów studiów. Zaledwie po wygraniu przez PiS wyborów, Jasiński objął stanowisko prezesa PKN Orlen. Przez 2 lata prezesury zdążył zainkasować blisko 4 mln zł! Media dotarły do informacji, że mimo utraty stanowiska w PKN Orlen, były polityk w dalszym ciągu ma się dobrze. Jasiński jest dziś pełnomocnikiem ds. operacyjnych w Enerdze, dzięki czemu na jego konto wpływa ok 29 tys. złotych miesięcznie. Czym konkretnie zajmuje się mężczyzna nie udało się dowiedzieć. Można by tylko mieć złudną nadzieję, że za tak zawrotną sumę powinno być to coś poważnego. Jak widać opłaca się chwytać znajomości z czasów studiów.

Ile emerytury ma Jarosław Kaczyński?

Wg oświadczenia majątkowego złożonego przez prezesa PiS za 2017 rok, mężczyzna otrzymał 77 323,77 zł. Taki wynik oznacza, że miesięczna stawka Kaczyńskiego to ok 6.5 tys. złotych. Dodatkowo, w oświadczeniu majątkowym czytamy, iż prezes PiS posiada 19 tys. złotych oszczędności oraz jest współwłaścicielem domu o wartości około 1,5 mln zł. Ciekawym jest informacja, iż polityk w dalszym ciągu ma do spłacenia kredyt w wysokości ok. 127 tys. złotych. Od ubiegłego roku prezes PiS pokrył jedynie 8 tysięcy zaciągniętej sumy. Świadczenie emerytalne Jarosława Kaczyńskiego robi wrażenie. Przecięty obywatel nigdy nie ujrzy nawet małej części tej sumy. Porównując jednak zarobki chociażby bliskiego przyjaciela głowy PiS, Wojciecha Jasińskiego, takie kwoty wyglądają blado.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wszystko wywrócone do góry nogami! Tusk nagle wraca do Polski
  2. Papież Franciszek miażdży konserwatystów. "To niedopuszczalne! Brak godności"
  3. Koniec kłamstw o świetnym budżecie. W rzeczywistości mamy 10 MILIARDÓW deficytu w samym lipcu
źródło: Fakt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News