Zamieszki na Węgrzech. Rośnie niechęć do Orbana

Zamieszki na Węgrzech. Rośnie niechęć do Orbana Źródło: yt

Na Węgrzech gigantyczne poruszenie. Zarzuca się rządzącemu Fideszowi wielkie oszustwo. Rośnie niechęć do rządzącego premiera Orbana. Jak sprawy będą zmierzać w tym kierunku, może dojść do rewolty na ulicach stolicy. Przewrót na Węgrzech jest już na wyciągnięcie ręki.

Wielki skandal wywołała opublikowana przez węgierski rząd informacja, że w 2017 roku,  na mocy konwencji genewskiej, Węgry przyjęły 1291 osób ubiegających się o azyl. ZOBACZ TAKŻE: Co tam się dzieje?! Na ulice Węgier wyjechały czołgi Media i opozycja zarzucają premierowi Orbanowi hipokryzję, ponieważ sam wywołał masową histerię, strasząc obywateli kampanią za niebagatelną kwotę 71 mln euro. Tymczasem po cichu przyjmuje uchodźców z Syrii. Okazuje się, że łącznie z rokiem 2016 i 2015 Węgry przyjęły ponad 2 tyś uchodźców!

Przewrót na Węgrzech. Wściekły tłum wyjdzie na ulice

Coraz bardziej wściekła opozycja na Węgrzech domaga się zwołania nadzwyczajnej sesji parlamentu. Do wyborów parlamentarnych na Węgrzech pozostało kilka tygodni, ale ludzie są tak wściekli, że niebawem mogą wyjść na ulicę i będą chcieli obalić rządy Fideszu. ZOBACZ TAKŻE: Węgry wypowiadają UE wojnę! „Obronimy Polskę!” Takim obrotem spraw zainteresowany jest opozycyjny Jobbik, który już od dawna chce przejąć władze w kraju. Teraz ma szansę i wiele wskazuje na to, że nie powstrzyma się przed niczym, nawet wywołaniem niepokojów społecznych.

Rząd się tłumaczy

Minister Spraw Zagranicznych Węgier, Péter Szijjártó zapytany o tę sprawę przez węgierską agencje MTI odparł, że rząd węgierski jest przeciwny polityce kwot migracyjnych, które próbuje Węgrom narzucić Komisja Europejska. Natomiast migranci przyjęci na podstawie konwencji genewskiej stanowią całkowicie odrębną kwestię. ZOBACZ TAKŻE: Stało się! Unia postanowiła, Polska i Węgry STRACĄ WSZYSTKO Nikt jednak nie wierzy w te tłumaczenia, a wzburzenie w społeczeństwie węgierskim wzbiera nadal. Coraz więcej ludzi uważa, że rząd i premier ich oszukali, zaś tam, gdzie uchodźców miano nie przyjmować - są oni przyjmowani w tajemnicy. źródło: magyar24

Następny artykuł