Do dramatycznego zdarzenia doszło na terenie ogrodu zoologicznego w Kaliningradzie. Podczas codziennego procesu karmienia, tygrys zaatakował pracownicę ZOO, która przyniosła mu jedzenie. Tragiczna sytuacja rozegrała się na oczach zgromadzonych wokół klatki gapiów.

Poraniona kobieta trafiła do szpitala z licznymi ranami. Jak twierdzą pracownicy ZOO, tygrys, który zaatakował karmiącą go kobietę do tej pory nie był agresywny wobec ludzi.

Pomogły krzyki i doświadczenie

Tygrys rzucił się na pracownicę ZOO około godziny 12, gdy wokół jego wybiegu było zgromadzonych wielu widzów. Przerażeni świadkowie próbowali odwrócić uwagę drapieżnika krzycząc i rzucając kamieniami, koszami na śmieci oraz innymi przedmiotami, które akurat mieli pod ręką. W końcu dzika bestia odstąpiła od poranionej kobiety i pozwoliła jej na ucieczkę.

Twarz dziewczyny krwawiła. Ona krzyczała i próbowała walczyć ze zwierzęciem – opowiada jeden ze świadków tragicznego zdarzenia.

Z informacji gazety „Komsomolskaja Prawda” wynika, że poszkodowana pracownica ma duże doświadczenie w pracy z dzikimi zwierzętami, bowiem w ZOO pracuje już od 20 lat. Jak dotąd nie udało się ustalić dlaczego kobieta znalazła się na wybiegu w czasie, gdy spacerował po nim tygrys.

Lekarze określają stan kobiety jako stabilny, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawę bada policja. Przedstawiciele ZOO zapowiadają, że wobec tygrysa, który zaatakował kobietę, nie zostaną podjęte żadne specjalne działania, a zwierzę pozostanie w swojej zagrodzie.

Fot. twitter.com/The Sun

Źródło: tvn24.pl

Najbardziej przerażające stworzenia, jakie żyją na naszej planecie

TE zdjęcia dzikiej przyrody zaprą ci dech w piersiach!

...

Zobacz również

Zobacz również