Przerażająca plaga samobójstw. Policjanci masowo strzelają sobie w głowę

Przerażająca plaga samobójstw. Policjanci masowo strzelają sobie w głowę

Samobójstwo jest aktem ostatecznej desperacji, do którego uciekają się setki tysięcy ludzi rocznie. Teraz wykonawcy jednej z najniebezpieczniejszych profesji na świecie masowo odbierają sobie życie. To prawdziwa plaga, na którą przełożeni funkcjonariuszy nie mogą znaleźć lekarstwa.

W ciągu ostatniego tygodnia samobójstwo popełniło aż ośmiu funkcjonariuszy francuskiej policji. Między nimi był jeden wysokiej rangi oficer, były szef ds. walki z przemocą Antoine Boutonnet. Mężczyzna zastrzelił się w swoim biurze. Ostatnie siedem dni jest tylko skrawkiem policyjnej tragedii, która trwa od roku. W ciągu 12 miesięcy swój żywot zakończyło czterdziestu pięciu policjantów i szesnastu żandarmów w tym trzy kobiety. Większość z nich służyła w Paryżu, mieście często nękanym przez ataki terrorystyczne.

Minister reaguje

Zaniepokojony śmiertelnym trendem szef francuskiego MSZ Gerard Collomb, poprosił szefów policyjnych związków zawodowych o spotkanie. Zwrócił się też do szefów policji w całym kraju o to, by stworzyli listę działań, które mogą pomóc położyć kres fali samobójstw. Sprawa wydaje się jednak beznadziejna, szczególnie że już w 2015 roku tragiczną w skutkach decyzję podjęło pięćdziesięciu policjantów i trzydziestu żandarmów. Środki podjęte w kierunku powstrzymania tej smutnej serii spaliły na panewce. Zatrudniono psychologów oraz zabroniono nosić służbową broń do domu, nakazując im jednocześnie zamykanie jej w specjalnych szafach w miejscach pracy. Głos w sprawie zabrał także szef organizacji policyjnych związków, Alliance. - We francuskiej policji ma miejsce poważny kryzys. Nikt już dziś nie boi się fizycznie atakować policjantów, a szczególnie dżihadyści - powiedział David-Olivier Reveredy.

Poważne powodu

Powodów tragicznej serii jest według Reveredyego więcej. Są to m.in. archaiczny system zarządzania, brak poczucia ochrony ze strony własnego rządu, złe warunki pracy i presja ze strony przełożonych. Swój pogląd przedstawili także reprezentanci związku Unite-SGP. - Codziennie konfrontowana z ludzkim nieszczęściem, przemocą i najgorszymi stronami natury ludzkiej, policja nie jest w stanie znieść braku uwagi wobec niej ze strony władz. To przyczynia się do tragicznych samobójczych czynów - powiedzieli związkowcy. źródło: reporters.pl
Następny artykuł