Najgorzej jest w województwach zachodnich. Fatalne przepowiednie pogodowe dla Polski spełniają się

Najgorzej jest w województwach zachodnich. Fatalne przepowiednie pogodowe dla Polski spełniają się Źródło: Pixabay.com/galadrim

Przepowiednie pogodowe dla Polski są naprawdę przerażające. Eksperci przewidują, że zła sytuacja stanie się jeszcze bardziej dramatyczna niż do tej pory. Wielu osobom grozi wielkie niebezpieczeństwo.

Przepowiednie, jakie do tej pory dotyczyły pogody, okazały się prawdziwe. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce niestety spełnią się również te najczarniejsze scenariusze. Ostatnie wichury czy ogromna susza to przy nich nic. Szykuje się prawdziwy pogodowy dramat, który zagrozi bezpieczeństwu wszystkich Polaków.

Przepowiednie nie napawają optymizmem. Pogoda nad Polską będzie fatalna

W tym roku początek wiosny zaskoczył Polaków nie tylko wyjątkowo ciepłą pogodą, ale też rzadko spotykaną na tak szeroką skalę suszą. Zgłoszeń o pożarach wywołanych przez skrajne przesuszenie traw, łąk i lasów było wyjątkowo wiele. Dramatyczny stan pokazują dane: w tym roku pożary traw zgłaszano aż 34 tysiące razy, a lasów 4 tysiące razy. W samym kwietniu wszystkich zgłoszeń było prawie 20 tysięcy.

Tak wielu zawiadomień było już od bardzo dawna. To pokazuje, jak niebezpieczna jest sytuacja pogodowa w Polsce. Według Szymona Malinowskiego, fizyka atmosfery z Uniwersytetu Warszawskiego, to wina nas wszystkich.

- Wszystkie te zjawiska mają jeden wspólny mianownik: jest nim antropogeniczna – czyli spowodowana przez człowieka – zmiana klimatu, która będzie postępować - powiedział w wywiadzie dla portalu Oko Press".

Ekspert zapowiada niestety, że zmiana klimatu będzie postępować. Przepowiednie, jakie ma dla Polski, nie są optymistyczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sytuacja w Polsce może się zmienić na gorszą. Słowa eksperta przerażają

Szymon Malinowski bacznie obserwuje sytuację pogodową w Polsce i na świecie, dzięki czemu może wysnuwać bardzo prawdopodobne prognozy. Uwagę naukowca zwróciła panująca w kraju susza połączona z silnym wiatrem. Według niego za jakiś czas takie połączenie może mieć fatalne konsekwencje.

- Wystarczy splot warunków pogodowych podobnych do tych, które obserwujemy od kilku dni – suszy i silnego wiatru – by w Polsce powtórzył się scenariusz znany ze Szwecji czy z Kalifornii z ubiegłego roku - ostrzega.

Takie przepowiednie mogą przerazić. Chyba każdy pamięta, jak ogromny dramat rozgrywał się w Stanach Zjednoczonych, gdy płomienie pochłaniały kolejne drzewa. Ostatecznie zniknęło 1850 kilometrów kwadratowych lasów oraz miasteczka Paradise, liczące 27 tysięcy mieszkańców. Taki scenariusz jest jednak bardzo realny i wiele przemawia za tym, że wkrótce Polacy będą mieli ten sam problem, co Amerykanie czy Szwedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje John Singleton. Słynny reżyser „Chłopaków z sąsiedztwa”
  2. Aleksandra Kwaśniewska zniknęła z mediów! W ten sposób nie uciszy plotek o CIĄŻY
  3. Małgorzata Rozenek w stroju sprośnej uczennicy. Zdjęcie wbije was w fotele
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka wydała wstrząsające oświadczenie. Nie możemy uwierzyć
  5. Synowa Katarzyny Dowbor pokazała swoją drugą twarz. Nikt nie znał jej od tej strony
  6. Cejrowski został wyrzucony z TVP. Podróżnik brutalnie szczerze o kulisach utraty pracy

Źródło: Oko Press

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News