Alarmujące przepowiednie dla Warszawy. Będą upały, śmiertelność wzrośnie o 225%

Alarmujące przepowiednie dla Warszawy. Będą upały, śmiertelność wzrośnie o 225% Źródło: pexels

Właśnie pojawiły się przewidywanie dotyczące tego, czego można spodziewać się w następnych latach w Warszawie. Przyszłość stolicy naszego kraju jest zatrważająca. Czeka nas nie tylko przerażający upał, ale też znaczny wzrost śmiertelności.

Przepowiednie dla stolicy Polski nie napawają optymizmem. To, co wydarzy się w najbliższym czasie, wydaje się naprawdę przerażające. Katastrofa ekologiczna zbliża się do nas wielkimi krokami, a już dziś wiemy, co najprawdopodobniej wydarzy się na przestrzeni najbliższych lat. 

Przepowiednie dla Warszawy na najbliższe lata

Katastrofy ekologiczne spowodowane następstwami klimatycznymi wydają się nieuniknione. Właśnie został opublikowany raport "Wpływ zmiany klimatu i zanieczyszczenia powietrza na zdrowie mieszkańców Warszawy", a to co, zostało w nim opisane, to przepowiednie na najbliższe 30 lat. 

- W okresie tym, w stosunku do okresu bieżącego, częstość 3-dniowych fal upałów z temperaturami ponad 30°C wzrośnie o ok. 280 pkt proc., a w przypadku 5-dniowych fal upałów aż o 600 pkt proc. - można przeczytać w raporcie. 

Wzrost temperatur to pierwsze, co będzie odczuwalne, jako następstwo zmian klimatycznych. Okazuje się, że maksymalna temperatura będzie osiągała nawet 43 stopni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co jeszcze zdradzają przepowiednie?

Najczarniejsze scenariusze, wynikające z raportu, zakładają, że o 225% wzrośnie śmiertelność w stolicy naszego kraju. Choroby układu krążenia będą jedną z najczęstszych przyczyn zgonów, ich czynnik wzrośnie o 252%. 

- Wyniki badań porównawczych wykonanych w lasach i parku na terenie miasta oraz na terenach chronionych poza jego granicami wykazały, że kleszcze występujące w lasach i parkach stolicy są istotnie statystycznie częściej zainfekowane bakteriami i wirusami, które są przyczyną licznych chorób - czytamy dalej w raporcie. 

Występować mają również masowe wzrosty zachorowań spowodowane chorobami odkleszczowymi. Jakoś powietrza będzie pogarszała się drastycznie, co będzie wpływało na choroby układu oddechowego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Szpak został oskarżony o najgorszą rzecz. Nie ma odwrotu, wyciekło zdjęcie
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Z raportu wynika też, co można zrobić, by przepowiednie się nie sprawdziły. Najważniejsze jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, odejście od węgla wskazywane jest jako jednym z najpilniejszych kroków, jaki powinien zostać wykonany. Należy również zwiększyć ilość terenów zielonych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

źródło: radiozet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News