Przepotężne trzęsienie ziemi! Budynki walą się na ludzi

Przepotężne trzęsienie ziemi! Budynki walą się na ludzi

Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopnia w skali Richtera zbiera już śmiertelne żniwo. Nie był to jednak koniec przerażonych mieszkańców, ponieważ chwile potem nastąpił kolejny wstrząs jeszcze silniejszy od poprzedniego. Teraz służby pracują, aby pomóc poszkodowanym.

Indonezja jeszcze nie doszła do siebie po poprzednich wstrząsach, które nawiedziły wyspę Lombok. Przypomnijmy, że jeszcze w lipcu miało tam miejsce trzęsienie ziemi. Potem najsilniejszy wstrząs nastąpił 5 sierpnia. Teraz cała sytuacja powtarza się, ponieważ dzisiaj odnotowano tam kolejne dwa wstrząsy jeden o mocy 6,3 stopni, a kolejny o sile 7,0 w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi: przerażeni ludzie wybiegli na ulice

Walące się budynki oraz zrozpaczeni ludzie na ulicach. Tak właśnie teraz wygląda krajobraz na wyspie Lombok, która zazwyczaj wypełniona jest turystami. Według relacji osób będących na miejscu przerażeni ludzie wybiegli ze swoich domów na ulice, płacząc, a na ich twarzach widać było prawdziwą rozpacz. Wiele budynków uległo zniszczeniu, pozbawiając ludzi dachu nad głową. Na ten moment wiadomo o jednej ofierze śmiertelnej. - Ludzie zaczęli krzyczeć i płakać, wszyscy wybiegli na ulice - mówił jeden z mieszkańców. Jednak prace w obszarach dotkniętych tym kataklizmem wciąż trwają i ta liczba może jeszcze urosnąć. Tysiące ludzi ze względu na zagrożenie wystąpienia kolejnych wstrząsów. Dodatkowo zawalone budynki stwarzają dodatkowe zagrożenie. Część mieszkańców w panice zaczęła szukać w rumowiskach swoich najbliższych. Trzęsienie ziemi najmocniej było odczuwalne we wschodniej części wyspy, gdzie wywołało osuwisko. Sam wstrząs miał miejsce około 8 kilometrów pod ziemią. screen twitter.comZOBACZ TAKŻE:
  1. Jak mają się czuć rodzice rodzeństwa z Darłowa widząc, jak inni zamykają dzieci w pralce?!
  2. Ujawniono zdjęcia! To NIE kolano, życie Kaczyńskiego poważnie zagrożone
  3. Tragedia na koncercie Backstreet Boys. Kilkanaście rannych
źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News