"Żona mnie bije, co robić?". Zrozpaczony mąż prosi o pomoc, jest bezsilny

"Żona mnie bije, co robić?". Zrozpaczony mąż prosi o pomoc, jest bezsilny Źródło: Unsplash/Jordan Whitfield

Przemoc domowa to niestety codzienność w wielu polskich domach. Czasem przybiera zaskakujące formy, jak w tym przypadku, w którym zrozpaczony mąż jest bezsilny wobec gniewu żony. Mężczyzna nie wie, co ma robić.

Przemoc domowa może przybierać bardzo różne formy. Zwykle myśli się o niej głównie z perspektywy kobiet, które są bite przez swoich mężów. Świadectwo tego mężczyzny pokazuje, że sytuacja może wyglądać odwrotnie. To on jest notorycznie krzywdzony przez swoją partnerkę.

Przemoc domowa może być traumatyczna 

Przemoc domowa to nadal ogromny problem w wielu polskich domów. Najczęściej słyszy się o historiach, w których to kobieta jest poszkodowana przez brutalne zachowanie męża. jednak nie zawsze wygląda to w taki sposób. 

Ten mężczyzna nie potrafi poradzić sobie z sytuacją, która jest jego codziennością. Pyta internautów o to, co ma zrobić. Jego problemem jest to, że żona notorycznie go bije. Ofiara jest wobec tego całkowicie bezsilna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Smutne wyznanie mężczyzny 

Przemoc domowa, która dotyczy bitych mężów, to temat, który niezbyt często pojawia się w debacie publicznej. Częściowo wynika to z kultury, w której mężczyzna postrzegany jest jako silniejszy, więc wszelkie sygnały, że to on może być pokrzywdzony są często lekceważone. Niektórzy mężczyźni doświadczają agresji ze strony swoich partnerek, ale są tym faktem tak zawstydzeni, że nikomu o tym nie mówią. 

Ten człowiek postanowił podzielić się swoimi przeżyciami z internautami. Poprosił ich o radę i zapytał, co zrobiliby na jego miejscu. 

- Na początku było to tylko psychiczne nękanie, gadanie - wytykanie jakim to jestem życiowym nieudacznikiem. Cokolwiek nie zrobiłem, było źle, albo słyszałem, że ktoś tam zrobiłby to lepiej.
Potem jednak było gorzej. Gdy dochodziło do sprzeczek, niejednokrotnie dostałem w twarz z otwartej ręki, kubkiem a raz nawet patelnią - wyznał pokrzywdzony. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. Ojciec gwałcił swojego małego syna, a później oddawał swoim kolegom. Na jaw wyszły koszmarne kulisy sprawy, tylko dla osób o mocnych nerwach

Dodał również, że sytuacja całkowicie wykańcza go psychicznie i że on nigdy nie uderzyłby kobiety. Nie ma pojęcia, jak powinien zareagować na takie zachowanie żony. Internauci radzą mężczyźnie, żeby to zgłosił, w końcu przemoc to przemoc i nie można jej tolerować w żadnej postaci. Im więcej takich spraw pojawi się w mediach, tym większa szansa na to, że bycie bitym mężem przestanie być tematem tabu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Firma Wilke wycofuje skażone wędliny. Zabiły już dwie osoby
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka
  4. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów
  5. "Pili przez niemal całe posiedzenie Sejmu". Była posłanka mówi całą prawdę o alkoholu na Wiejskiej

Źródło: Interia

Następny artykuł