Właśnie rozwiązano tajemnicę wszech czasów! Tak powstało życie na ziemi

Właśnie rozwiązano tajemnicę wszech czasów! Tak powstało życie na ziemi

Te doniesienia rozwiewają wszelkie wątpliwości. Jak donosi zespół naukowców z Wielkiej Brytanii, wielka dziejowa zagadka została rozwiązana. Odpowiedź na pytanie: "Skąd wzięło się życie na Ziemi?", ukryte było cały czas w gwiazdach.

Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu mają fantastyczne wieści. Udało im się rozwikłać zagadkę pochodzenia życia na Ziemi. Jak podaje profesor Arjun Brera, który stoi na czele grupy badawczej, odpowiedzi na to pytanie należało szukać nie na naszej planecie, ale w przestrzeni kosmicznej. Brytyjscy naukowcy wykazali bowiem, że życie na Ziemi nie wzięło się ze skomplikowanych przemian chemicznych, ale przyleciało z kosmosu i to dosłownie. Nie, nie chodzi tutaj o inne cywilizacje i obcych modyfikujących DNA szympansów, ale o mikroorganizmy, które są w stanie przeżyć podróż kosmiczną.

Podróż przez lata świetlne, by zadziwić naukowców

Udowodniono, że pył gwiezdny, który przemierza wszechświat z prędkością 70 kilometrów na godzinę, może zawierać w sobie bakterie i mikrozwierzęta, jak na przykład niesporczaki. O tym, że pył gwiezdny w ogóle jest zdolny przenosić różne elementy z jednych ciał niebieskich na inne, grupa naukowców z Europejskiej Agencji Kosmicznej udowodniła niedawno. Okazało się, że w pierścieniach Saturna znajdują się materiały z Enceladusa, pobliskiego księżyca. Brera jest podekscytowany wynikiem badań jego ekipy. Jak mówi, jest dumny z tego, że udało się znaleźć odpowiedź na tak ważne pytanie. Co więcej, zaznaczył, że takie strumieniowanie pyłu kosmicznego może być bardzo powszechnym sposobem rozprzestrzeniania życia w kosmosie. - Twierdzenie, że pył międzygwiezdny może przemieszczać organizmy przez ogromne odległości między planetami, budzi ekscytujące perspektywy dotyczące tego, jak powstawało życie na naszej planecie. Strumieniowanie szybkiego pyłu kosmicznego znajduje się w systemach planetarnych i może być powszechnym czynnikiem rozprzestrzeniania życia - podkreśla naukowiec.

Jeśli u nas jest życie, to...

Wniosek jest prosty i nasuwa się sam. Skoro do Ziemi miliardy lat temu doleciał pył kosmiczny, dolecieć mógł także i na inne planety. Trzeba także pamiętać, że nawet jeśli nie udało mu się zasiać życia na innej planecie, same mikroorganizmy muszą pochodzić z innej planety. Oznacza to, że w kosmosie istnieje przynajmniej jeszcze jedna planeta, na której jest życie. źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News