To niesamowite, jak technologia przez lata robi ogromne postępy. Jeszcze niedawno wierzono, że Ziemia jest płaska i podtrzymuje ją ogromne stworzenie, a dzisiaj? Dzisiaj odkryto już wiele planet, gwiazd, a nawet układów planet, które przypominają nasz Układ Słoneczny.

Jedno z ostatnich przełomowych odkryć badaczy kosmosu jest „zmniejszona wersja” układu Słonecznego. Tak jak tutaj, w jego skład wchodzi osiem planet, ale naukowcy twierdzą, że nie ma tam szansy na życie.

ZOBACZ TAKŻE: NASA podało DATĘ, kiedy spotkamy się z kosmitami

Udało się dzięki sztucznej inteligencji

To właśnie sztuczna inteligencja Google’a analizowała ogromną bazę danych, jakie dostarczył jej jeden z inżynierów z Kosmicznego Teleskopu Keplera. Baza ta dotyczyła układu Kepler 90, która dotąd liczyła jedynie siedem planet. Przynajmniej wszystko na to wskazywało.

ZOBACZ TAKŻE: W stronę Ziemi leci asteroida. NASA rozkłada ręce, mało o niej wie

Układ Słoneczny w wersji mini

Pomimo tego, że Kepler 90 jest układem bardzo podobnym do słonecznego, to nie może tam istnieć życie. Układ ten znajduje się bowiem dużo bliżej Słońca, niż Ziemia, a temperatura jaka tam panuje to ponad 400 stopni Celcjusza!

Naukowcy uważają to za ogromny sukces i już zacierają ręce na kolejne fascynujące odkrycia dzięki sztucznej inteligencji stworzonej przez Google.

Te zdjęcia Czerwonej Planety zrobią na tobie WRAŻENIE!

Kosmiczna sonda popełniła samobójstwo - przedtem wykonała NIESAMOWITE zdjęcia!

...

Zobacz również