Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce kilka dni temu w Rimini, wstrząsnęły polską oraz włoską opinią publiczną. Grupa mężczyzn zgwałciła tam bowiem na plaży młodą Polkę oraz pobiła do nieprzytomności jej partnera. Do sprawy zdecydowały się więc wreszcie wkroczyć krajowe władze PiS.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro bardzo szybko skomentował dramatyczne dla młodych Polaków wydarzenia. Stwierdził bezpośrednio, że „bandziorów i zbirów” na pewno dosięgnie surowa kara.

– W związku z tym, że w sobotę dowiedziałem się o zatrważającym zdarzeniu, którego ofiarą padło młode polskie małżeństwo we Włoszech – doszło do bestialskiego gwałtu na młodej kobiecie oraz brutalnego pobicia męża tejże kobiety – wydałem polecenie jako prokurator generalny niezwłocznego wszczęcia śledztwa w tej sprawie – powiedział mediom Ziobro. Dodał także, że „państwo będzie działać bardzo profesjonalnie”.

– Polscy policjanci i prokuratorzy mają na początku tygodnia polecieć do Włoch, by pracować przy sprawie zbiorowego gwałtu na Polce oraz brutalnego napadu na nią i jej męża na plaży we włoskim Rimini. (…) Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wszczęła śledztwo, zwróci się z wnioskiem do organów śledczych Włoch o przekazanie dokumentacji procesowej – powiedział także minister. Mężczyznom odpowiedzialnym za atak na Polaków grozi prawdopodobnie kara co najmniej pięciu lat pozbawienia wolności.

...

Zobacz również

Przerażające gwałty, które wstrząsnęły światem