Zmiana czasu jest tematem kontrowersyjnym. Wiele osób sprzeciwia się jej, twierdząc, że jest bezsensowna. Stronę tych, którzy bardzo nie lubią raz do roku wstać wcześniej, wzięła jedna z obecnych w Sejmie partii. 

Polskie Stronnictwo Ludowe wyszło z inicjatywą zlikwidowania zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie. O pomyśle poinformowano na stronie partii. Poseł PSL Marek Sawicki argumentuje dążenie kłopotami logistycznymi oraz niekorzystnością zmiany dla organizmu. W ciągu najbliższych dni projekt przedstawiony zostanie Sejmowi.

Przyszłość projektu rysuje się jednak w niepewnych barwach. Większość parlamentarna PiS negatywnie odnosi się do „dobrej zmiany”. Ważne jest, by przynajmniej rozpoczęła się poważna dyskusja – twierdzi Sawicki.

Sam pomysł nie jest nowy, lecz dopiero teraz może trafić do Sejmu. Praktyka pochodzi z Niemiec, a w Polsce przyjęła się w 1977 roku. Temat jej szkodliwości podjęto już w kilku państwach regionu, na Litwie, Węgrzech i w Czechach. Od kłopotliwej zmiany odeszła już np. Rosja.

źródło: wprost.pl

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia