Chelsea Covington, 27-letnia obywatelka Stanów Zjednoczonych rozpoczęła swój nietypowy protest przeciwko dyskryminacji kobiet. Amerykanka zamierza przejść topless przez całe USA, by zwrócić uwagę na dyskryminację w kontekście różnic w odbiorze kobiecych i męskich piersi.

W ogromnej większości krajów na świecie, żadnego wrażenia na osobach trzecich nie robi mężczyzna bez górnego okrycia. W czasie upałów jest to raczej norma i nikogo nie dziwi, że niektórzy z przedstawicieli męskiej części społeczeństwa chodzą po ulicach z nagim torsem.

Całkowicie inaczej ma się sytuacja w przypadku kobiet i ich klatek piersiowych. W większości krajów, kobieta chodząca topless po ulicach miast, jeśli nie zostałaby ukarana mandatem za sianie zgorszenia, to co najmniej wywołałaby oburzenie i naraziła na ostracyzm.

Taki stan rzeczy chce zmienić 27-letnia mieszkanka Stanów Zjednoczonych, która od dłuższego czasu prowadzi akcję „Piersi są zdrowe”. Działaczka feministyczna stara się przekonać amerykańskie społeczeństwo do swoich racji poprzez przechadzki topless w miejsca publiczne, często zatłoczone oraz chętnie odwiedzane przez turystów. Ze wszystkiego popełnia oczywiście relację w postaci fotografii na swoim blogu.

Przesłanie amerykanki jest dosyć proste „Równość płci wobec prawa. Zawsze i wszędzie”.

fot. Breasts Are Healthy
fot. Breasts Are Healthy

W ramach walki z dyskryminacją kobiet, polegającą na prawnym czy kulturalnym zakazie chodzenia bez odzienia zakrywającego kobiece piersi, młoda Amerykanka postanowiła przejść przez całe Stany Zjednoczone właśnie topless. Oprócz walki z dyskryminacją, Covington chce zachęcić inne kobiety do podobnego zachowania.

To już zresztą nie pierwszy taki przypadek gdy działaczki feministyczne walczą w tej sferze o równouprawnienie. W 2014 roku, Sccout Willis (córka Bruce’a Willisa), wywołała niemałe zainteresowanie mediów swoją osobistą walką z zakazem chodzenia topless oraz z restrykcjami na portalach społecznościowych, które usuwają wszystkie fotografie z nagimi piersiami kobiet. Córka sławnego aktora demonstracyjne przechadzała się ulicami Nowego Yorku. Jak sama przyznała, dzięki jej akcji problem dyskryminacji kobiecych piersi przedostał się do mediów mainstreamowych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło unilad / hollywood life

...

Zobacz również

Zobacz również