Ponad 200 dzieci i pracowników przedszkola zakażonych groźną bakterią. Sanepid zamknął placówkę

Ponad 200 dzieci i pracowników przedszkola zakażonych groźną bakterią. Sanepid zamknął placówkę

Przedszkole zostało poddane kontroli i natychmiast zamknięte. Dopiero w najbliższym czasie okaże się, czy nieczynna od miesiąca placówka będzie w końcu mogła zacząć funkcjonować. To, co się w niej działo, było straszne.

Przedszkole na pewno przez ten incydent będzie znajdować się na oku lokalnego sanepidu. Ponad 200 zatrutych osób to nie żarty - kilkadziesiąt z nich trafiło do szpitala. Groźna bakteria pokazała swoją moc.

Przedszkole zostało zamknięte przez sanepid do odwołania

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3 w Sanoku jest zamknięte od prawie miesiąca. 24 października pierwsze objawy zatrucia zaobserwowały na sobie pojedyncze osoby, potem poszkodowanych zostało znacznie więcej. Szybko ustalono, że to Salmonella - bóle głowy, wymioty, biegunka i gorączka powyżej 39 stopni Celsjusza wskazywały tylko na to.

Po wykonaniu szybkich badań, lekarze potwierdzili swoje obawy. Dzieci i pracownicy masowo zgłaszali zatrucie, a hospitalizacji wymagało aż 30 osób. Już następnego dnia po zgłoszeniu zatrucia, 25 października, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Sanoku postanowiła zamknąć placówkę do odwołania. Wiadomo, że przedszkole nadal pozostaje zamknięte.

Łącznie aż 235 osób uległo zatruciu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do wtorku 18 listopada odnotowano w sumie 235 zgłoszeń o zatruciu, z czego aż 183 z nich dotyczyło dzieci. Przeprowadzono również badania mikrobiologiczne, które były konieczne aż u 193 osób. Ostatecznie u 41 pracowników przedszkola oraz u 152 dzieci stwierdzono obecność bakterii Salmonelli. Wszyscy poszkodowani znajdują się już we własnych domach i nie wymagają intensywnej pomocy lekarskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Tragiczne wiadomości z centralnej Polski. Samolot runął na ziemię i stanął w ogniu, jest informacja o ofiarach

Tuż po zgłoszeniu sanepid zabezpieczył wszystkie posiłki, po których wystąpiły objawy zatrucia bakterią Salmonelli w celu przebadania. Do laboratorium zabrano kawę Inka pitą z mlekiem, surówkę z marchwi i jabłek oraz sałatkę jarzynową. Po tej porcji jedzenia wiele osób poczuło się zauważalnie gorzej. W najbliższych dniach będzie przeprowadzona kolejna kontrola i wtedy okaże się, czy placówka będzie mogła wznowić działalność. Władze przedszkola na swojej oficjalnej stronie wystosowały przeprosiny i wyraziły ubolewanie, a także poinformowały, że z tytułu poniesionych krzywd będą wypłacane odszkodowania na wnioski rodziców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt
  2. Mama przez całą dobę szukała pomocy dla 8-letniej córki, która najpewniej została zgwałcona. Oburzająca postawa lekarzy, nie chcieli mieć z nią do czynienia
  3. Zwyrodnialec porwał 11-latkę i bezustannie gwałcił, urodziła mu 9 dzieci, nad którymi się znęcał. Ich agonia trwała 19 lat
  4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  5. Będzie NOWE świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd”

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News