przedszkola
East News Piotr Molecki
Mateusz Sidorek - 17 Maja 2020

Jutro nie otworzą wszystkiego, coraz więcej fatalnych informacji. Nie chcą narażać dzieci

Wielu rodziców chce ponownie wysłać dzieci do przedszkola, by móc wrócić do pracy. Jednak w czasie pandemii koronawirusa pojawiają się kolejne przeszkody. Do opiekunów zwróciła się prezydent Łodzi. Pierwszeństwo mają otrzymać rodzice, którzy pracują w zakładach produkcyjnych i służbie zdrowia - informuje portal Fakt.pl.

Chociaż według rozporządzeń rządu przedszkola i żłobki mogą zostać otwarte już jutro tj. 18 maja, pojawia się coraz więcej przeszkód. Najlepszym dowodem na to jest sytuacja, jaka powstała w Łodzi. Prezydent miasta zwróciła się z apelem do rodziców i opiekunów, którzy chcą posłać dzieci do placówek, aby mogli wrócić do pracy. Wiele ośrodków nie jest przygotowanych do funkcjonowania.

Elżbieta Jaworowicz sekret pięknaElżbieta Jaworowicz zdradziła swój sekret na piękny wygląd mimo wieku. Ciężko uwierzyć, ile ma już latCzytaj dalej

Wraz z początkiem kolejnego tygodnia otwarte będą mogły zostać przedszkola i żłobki. Jednak ośrodki, które mają zostać przywrócone do funkcjonowania w okresie pandemii koronawirusa, muszą spełniać szereg warunków. Według portalu Fakt.pl wiele placówek nie jest przystosowanych do pracy w warunkach epidemiologicznych. Wiele z nich mieści się w budynkach zabytkowych.

Nie wszystkie przedszkola zostaną otwarte

W związku z tym, że nie wszystkie przedszkola oraz żłobki zostaną otwarte, liczba miejsc dla dzieci jest mocno ograniczona. Według portalu Fakt.pl z tym problemem mierzy się obecnie Łódź. Ze wstępnych deklaracji rodziców wynika, że do placówek ma trafić 4851 dzieci. Zgodnie z wytycznymi pierwszeństwo będą mieli rodzice, którzy pracują w zakładach produkcyjnych, zatrudnieni są w służbach mundurowych lub pracują w ochronie zdrowia.

- Zdaję sobie sprawę, że przebywanie w izolacji jest już męczące - dla dzieci, dla rodziców, którzy muszą wracać do pracy - słowa prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej cytuje portal Fakt.pl.

Przedszkola i żłobki zmagają się również z innymi problemami. Część opiekunów, którzy mieliby zajmować się dziećmi, otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Z maluchami pracować miałoby blisko 400 pracowników w żłobkach i około 2,5 tys. w przedszkolach. Ośrodki, których pracownicy okazali się zarażeni, nie zostaną otwarte.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta szokuje swoim kontrowersyjnym wyglądemNiewiarygodne, co kobieta zrobiła ze swoim ciałem. Jej talię można objąć jedną ręką, zdjęcia powalająCzytaj dalej

- Taką grupę chcieliśmy przebadać przed otwarciem placówek. Wojewoda i służby sanitarne odmówiły nam przeprowadzenia testów na koronawirusa, więc zdecydowałam, że miasto we własnym zakresie przeprowadzi testy przesiewowe, by nasze dzieci mogły czuć się bezpiecznie - wypowiedź Hanny Zdanowskiej cytuje Fakt.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Media obiegły zdjęcia Dudy z wypadu w Bieszczady. Wszyscy zwrócili uwagę na jeden szczegół

2. Nie żyje aktor uwielbianych seriali. Rodzina potwierdziła tragiczną wiadomość

Z powodu zarażeń wśród personelu, niektóre przedszkola i żłobki nie zostaną otwarte. Według portalu Fakt do tej pory potwierdzono 12 przypadków koronawirusa wśród pracowników placówek. Prezydent Łodzi zaapelowała również do rodziców, aby nie spieszyli się z wysyłaniem dzieci do ośrodków, jeśli nie jest to konieczne. Podkreśla się, że najważniejsze jest bezpieczeństwo młodych ludzi. O zmianach, jakie zaplanował rząd, pisaliśmy niedawno w jednym z artykułów.

Obrazy Pikio

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegło sensacyjne zdjęcie. Kate Middleton spodziewa się kolejnego dziecka?
  2. Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała, jak radzi sobie z dziećmi pod nieobecność męża. Zdjęcie stało się hitem (FOTO)
  3. Przełom w walce z koronawirusem? Naukowcy w końcu dostali zielone światło, rozpoczęli nowy etap
  4. Skandal w TVP, fani Eurowizji są wściekli. Ocenzurowano wybrane fragmenty, przecieramy oczy ze zdumienia
  5. Marek Niedźwiecki nie mógł wytrzymać, skomentował sytuację Radiowej Trójki. Mocne słowa
  6. Kupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniasz

KociakMama porzuciła kociaka z powodu dziwnego pyszczka. Dziś jest gwiazdą internetu, sama słodyczCzytaj dalej

Źródło: Fakt.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News