Przedstawiciel NATO odwiedzi protestujących w Sejmie? Jest jasna odpowiedź

Przedstawiciel NATO odwiedzi protestujących w Sejmie? Jest jasna odpowiedź Źródło:

Protest osób niepełnosprawnych trwa od ponad miesiąca. Wciąż nie doszło do kompromisów, które mogłyby pozwolić na zakończenie tej sprawy. Jednak im dłużej protest się ciągnie, tym mniejsze są szanse na pozytywne rozwiązanie. Napięcie w Sejmie jest coraz większe, a w międzyczasie w tym samym miejscu odbędzie się sesja ZP NATO.

Protestujący opiekunowie osób niepełnosprawnych są coraz bardziej odcięci od świata. Nie dopuszczani są do nich żadni goście, przepustek nie ma również dla dziennikarzy. Nawet Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, która chciała pośredniczyć w rozmowach z rządem, nie dostała takiej szansy.

Czy urzędnik NATO odwiedzi niepełnosprawnych?

W czwartek miała miejsce szarpanina protestujących z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej. Matki osób niepełnosprawnych chciały wywiesić przez okno baner w języku angielskim, informujący o trwającym proteście. Chciały w ten sposób zwrócić uwagę urzędników NATO, aby ci pomogli im w rozmowie z rządem. Nie udało im się to jednak - zostały brutalnie odepchnięte od okna. Dzisiaj na konferencji prasowej, inaugurującej wiosenną sesją Zgromadzenia Parlamentu NATO, temat protestu niepełnosprawnych powrócił. Dziennikarka z "Gazety wyborczej" postanowiła zadać pytanie przewodniczącemu Zgromadzenia, Paolo Alli'emu. -Nie planuję takiej wizyty. Uważam, że nie wolno mi się mieszać w jakikolwiek sposób w wewnętrzny temat Polski - stwierdził z przekonaniem Włoch. Alli podkreślił, że we Włoszech takie protesty również mają miejsce. I jest to sprawa wewnętrzna kraju, zadanie rządu, żeby samemu tego typu problem rozwiązać.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To zdjęcie obciąża Hartwich? Pani Iwona wyjaśnia, dlaczego zakryła usta synowi
  2. Co za wtopa TVP! Ktoś za to poleci na bruk?
  3. Atak w Warszawie! Obcokrajowiec użył rozpędzonego samochodu
Następny artykuł