Przedsiębiorcy obronią się sami

Czas jakiś temu pisałem o optymalizacji podatkowej, której dokonała spółka LPP ? właściciel marki Reserved. Wbrew nadziejom lewaków i innych miłośników drenowania polskich firm przy jednoczesnym braku egzekucji podatkowej podmiotów zagranicznych, firma nie dość że istnieje to jeszcze dzięki nawoływaniu, wspomnianych powyżej grup do bojkotu zwiększyła sprzedaż o 30 procent. Pogłoska mówi o tym, że inne firmy szykujące się do optymalizacji podatkowej już nawiązują współpracę z organizacjami lewicowymi w naszym kraju i proszą wręcz o ogłoszenie bojkotu, gdy już jej dokonają.

Kolejne ważne wydarzenie pokazujące odwrót PO od liberalizmu miało miejsce wczoraj o 14.00. Dokładnie o tej godzinie 153 mld złotych w OFE zmieniło się w 153 mld ZUScoinów, które Zakład Utylizacji Szmalu przeje w ciągu najbliższych 8 lat. Profesor K. Iglicka ? Okólska prognozuje bankructwo systemu ZUS już w 2022 roku. Oczywiście po drodze mogą pojawić się rozpaczliwe próby jego ratowania np. poprzez nacjonalizację depozytów bankowych, ale to tylko przedłuży agonię systemu. System ten, przy obecnych trendach demograficznych jest nie do utrzymania. System zusowski to pokłosie reform społecznych czasów Bismarcka. Wtedy mógł on istnieć, gdyż średnio na kobietę przypadała 3-4 dzieci a długość życia na emeryturze nie przekraczała 5 lat. Dziś jest to około 1,5 dziecka (mniej niż próg zastępowalności pokoleniowej tj. 2,1) a długość życia na emeryturze to dziś średnio 10 lat. Z tych względów ten system musi upaść!

Często mówi się o zmianie systemu na system emerytur indywidualnych lub wprowadzeniu emerytury obywatelskiej. Są to jednak zmiany, które wymagają działań systemowych. Należy się natomiast również zastanowić jak funkcjonować doraźnie w obecnych realiach. Jest system, który pozornie łączy pozornie niemożliwe tj. niższy koszt dla pracodawcy i wyższe świadczenie emerytalne dla pracownika. Magia zapytacie? Nie, to po prostu leasing pracowniczy. Warto dodać, że w ramach wspólnego rynku UE rzecz całkowicie legalna.

Polega on na przeniesieniu zatrudnienia pracowników w Polsce na zatrudnienie ich przez wyspecjalizowaną w tym agencję pracy w Wielkiej Brytanii. Po tych przenosinach przedsiębiorca podpisuje z agencją umowę na dostarczenie odpowiedniej liczby pracowników. Dzięki tej zmianie płaci o ponad połowę niższe koszty ubezpieczenia społecznego a pracownik otrzymuje możliwość uzyskania emerytury w wysokości nie mniejszej niż 500 funtów miesięcznie-minimalne świadczenie na Wyspach. Nie trzeba być specjalnym znawcą temu, aby stwierdzić że jest to kwota-marzenie dla wielu obecnych emerytów.

Po optymalizacji podatkowej to kolejne narzędzie obrony przedsiębiorców przed zachłannym państwem. Stawiam, że obydwa te instrumenty w najbliższym okresie zdobędą coraz większe poparcie i zainteresowanie przedsiębiorców. Wbrew pozorom nie są oni tak bezradni wobec rządu i warto, aby rząd zaczął mieć tego świadomość.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News