Podejście Donalda Trumpa do Władimira Putina zawsze budziło kontrowersje. Osoby sceptycznie nastawione do rosyjskiego reżimu z pewnością nie ucieszą się na wieść, o ostatnich słowach prezydenta. 

Już jutro Donald Trump przeprowadzi rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem na temat zniesienia antyrosyjskich sankcji. Miliarder przygotował już specjalny dekret w tej sprawie.

– Jeżeli możemy działać wspólnie z Rosją, to dlaczego mielibyśmy utrzymywać sankcje? – wyjaśnił prezydent.

Z zapowiedzi Trumpa można wywnioskować dużo więcej, niż tylko samo zniesienie sankcji. Prezydent już nie może doczekać się sojuszu z Rosją, czego wyraz dał w swoim niedawnym przemówieniu. Trump chciałby m. in. połączyć siły z Putinem w Syrii.

– Nie znam Putina, ale jeżeli możemy działać wspólnie z Rosją – piękna sprawa. To dobrze dla Rosji i dobrze dla nas. Razem skopiemy ISIS tyłki, oni są prawdziwym utrapieniem. – powiedział Trump

Chociaż rozmowa telefoniczna pomiędzy dwoma przywódcami odbędzie się już juro, to na osobiste spotkanie trzeba będzie poczekać. – To kwestia miesięcy, a nie tygodni – powiedział przedstawiciel Kremla.

Zobacz również