Każdy je zna, rosną w całej Polsce i od setek lat zachwycają ich miłośników. Przedstawiają zaskakujące właściwości lecznicze, będąc doskonałym suplementem diety. Jeśli chcemy ich jeszcze posmakować, musimy się pośpieszyć.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak zdrowe dla naszego organizmu są jagody. Te przepyszne owoce leśne prezentują szerokie spektrum leczniczych właściwości, które mogą znacząco wpłynąć na komfort życia. Jagody stabilizują poziom cholesterolu, pomagają poradzić sobie z przewlekłą biegunką i problemami układu moczowego oraz są idealnym wspomagaczem wzroku.

Owoce te przeciwdziałają również rozwojowi nowotworów i bakterii. Stosuje się je w walce z gronkowcem i zakażeniami. Jagody najlepsze są na surowo, wtedy są też najzdrowsze. Najlepiej zebrać je samodzielnie lub zakupić w sprawdzonym miejscu.

Pamiętać należy jednak, że jagody to przede wszystkim delikates, którym raczymy swoje podniebienia. Doskonale smakują na surowo, ale także w połączeniu z jogurtem czy miodem. Jagody są również źródłem niezapomnianych rodzinnych chwil. Dekorują babcine ciasta od pokoleń, będąc powodem radości dzieci i dorosłych.

Zakochani w smaku tych niesamowicie pysznych i zdrowych owoców, muszą się jednak pośpieszyć, jeśli chcą jeszcze w tym roku uraczyć się nimi. Zaczną one bowiem znikać z lasów i ze straganów, a zastąpi je borówka amerykańska.

źródło: gotowanie.onet.pl

...

Zobacz również

Okrzyknęli ją najpiękniejszą matką świata! Ta dziewczyna rozpala wyobraźnię internautów