Ambasada Rosyjska w RP w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku zamieściła na jednym z portali społecznościowych fotografie przedstawiające m.in. Józefa Becka w towarzystwie Adolfa Hitlera czy Piłsudskiego z Goebbelsem z podpisem „Pamiętamy. Ale strona polska, oczywiście nie”.

Opublikowane fotografie przedstawiające najważniejszych polityków II Rzeczpospolitej w towarzystwie Hitlera, Goebbelsa i Goeringa w kontekście sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku to odpowiedź rosyjskich dyplomatów na niedawny demontaż pomnika jednego z generałów Armii Czerwonej oraz komentarzy polskich internautów, którzy na profilu rosyjskiej ambasady przypomnieli o pakcie Ribbentrop-Mołotow.

Rosyjscy dyplomaci odpowiedzieli polskim internautom, że pamiętają o pakcie między Rosjanami a Niemcami, na mocy którego wspólnie zaatakowali Polskę i jednocześnie wytknęli im, że „strona polska, oczywiście nie” pamięta swojej „współpracy” z hitlerowcami. Na dowód Ambasada Rosyjska w RP opublikowała przedwojenne zdjęcia najważniejszych polskich polityków w towarzystwie najważniejszych nazistów tj. Adolf Hitler (na zdjęciu z Józefem Beckiem), Joseph Goebbels (w towarzystwie marszałka Józefa Piłsudskiego i Becka) oraz Herman Goering (na fotografii z Ignacym Mościckim).

fot. twitter
fot. twitter

Fotografie miały udowodnić, że II RP współpracowała z nazistami w takim samym stopniu jak Rosja sowiecka.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: historia.org.pl

...

Zobacz również