Lipcowe protesty przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości wstrząsnęły Polską. Teraz PiS szykuje reformę, do której przygotowywał się od roku. Reakcja społeczeństwa może być nieprzewidywalna. 

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Sellin oświadczył na antenie Radia ZET, że jeden z kluczowych projektów Prawa i Sprawiedliwości zostanie poddany pod głosowanie już tej jesieni. Chodzi o ustawę dekoncentrującą kapitał w mediach. Polityk nie ujawnił, jakie rozwiązania planuje jego resort.

– Te same przepisy unijne i zalecenia Rady Europy zalecają, żeby akurat w przestrzeni mediów pilnować, by nie było nadmiernej koncentracji i by kapitał narodowy był dominujący – powiedział Sellin.

Już wcześniej w tym roku minister kultury, Piotr Gliński poinformował, że celem reformy jest „podniesienie pluralizmu i poziomu jakości funkcjonowania polskiej demokracji”. Nowe prawo przeciwdziałać ma dominacji kapitału zagranicznego na polskim rynku.

Podobne pomysły nie kojarzą się najlepiej polskiemu społeczeństwu. Można spodziewać się oskarżeń o zawłaszczanie mediów przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Opozycja nie zabrała jeszcze głosu w tej sprawie.

źródło: money.pl

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

Zobacz również