Służby zablokują Warszawę! Mają dość PiS, największy protest od lat

Służby zablokują Warszawę! Mają dość PiS, największy protest od lat Źródło:

Warszawa: Całe miasto zostanie zablokowane! Po nieudanych rozmowach z MSWiA policjanci, strażacy i funkcjonariusze innych służb zdecydowali się na protest. Już 2 października przed kancelarią premiera w stolicy dojdzie do ogromnej manifestacji.

Warszawa: Już 2 października odbędzie się ogromny protest, w którym udział wezmą tysiące policjantów, strażaków, funkcjonariuszy służby więziennej, granicznej i celnej, a także cywilnych pracowników policji. Funkcjonariusze narzekają na brak chęci dialogu ze strony rządu. - W związku z brakiem realnego dialogu ze strony rządowej i dalszym brakiem porozumienia pomiędzy Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych a MSWiA, Komitet Protestacyjny FZZSM podjął decyzję o przeprowadzeniu w dniu 2 października w Warszawie wspólnej manifestacji służb mundurowych - napisano w komunikacie.

Warszawa: Ten protest zablokuje całą stolicę! Może być źle

Funkcjonariusze służb domagają się przede wszystkim podwyżek pensji - uważają, że są one obecnie za niskie w porównaniu do obowiązków, które spoczywają na ich barkach. Kolejne żądanie to obniżenie progu emerytalnego - w tym ustanowienie pierwszego progu po 15 latach służby. Policjanci zdecydowali się na rozpoczęcie tzw. strajku włoskiego. Oznacza to, że wszystkie obowiązki będą wykonywane z chorobliwą wręcz skrupulatnością. Policjanci nie będą używali w pracy własnych telefonów (nawet, żeby zadzwonić po inną jednostkę). Służby graniczne natomiast będą dużo bardziej szczegółowo sprawdzały każdy pojazd, co poskutkuje wielokilometrowymi kolejkami i korkami. Ta forma protestu trwa już od 10 lipca. Teraz podjęto decyzję o manifestacji w stolicy. Protest może się okazać paraliżem dla całej Warszawy - prawdopodobnie zablokowane będą niektóre drogi. Ma to być największe wydarzenie ostatnich kilku lat.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Katastrofa smoleńska: Będzie przełom w procesie? Szokujące słowa biegłego
  2. Tragedia w Szaflarach: Nowe ustalenia szokują, egzaminator pogrążony
  3. Ostatnie chwile legendy aktorstwa. Wstrząsająca rozmowa tuż przed śmiercią
  4. Kara w wysokości 65 tysięcy za zabicie zwierzęcia. Słuszna czy przesadzona?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News