Protest pod siedzibą Trójki wymagał interwencji policji
twitter.com Michał Wróblewski
Weronika Wasiak - 22 Maja 2020

Protest pod siedzibą Trójki. Musiała interweniować policja

Ruszył protest pod siedzibą Trójki. Afera wokół stacji wciąż przybiera na sile. Na Myśliwieckiej zgromadzili się piątkowym wieczorem nie tylko słuchacze. Krzyki, oklaski i wyraźne rozgoryczenie - konieczna była interwencja policji.

Ruszył pod siedzibą Trójki rozpoczął się dokładnie o 19:07 w piątek. O tej porze co tydzień stacja ruszała z Listą Przebojów. Tym razem wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Pod siedzibą na Myśliwieckiej zgromadziły się tłumy zbulwersowanych odbiorców, dziennikarzy, a nawet polityków, skandujących na znak sprzeciwu wobec ostatniej "wpadki" radia.

Koronawirus nie zwalniaKoronawirus w Polsce wcale nie zwalnia tempa. Trzeci najgorszy dzień od początku epidemiiCzytaj dalej

Protest pod siedzibą Trójki. Na miejscu zjawiła się policja

Przypominamy, że wciąż zagęszcza się atmosfera wokół Listy Przebojów radiowej Trójki. Na pierwszym miejscu znalazł się bowiem ostatnio utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Szybko jednak zestawienie zniknęło, a dyrektor radiowej Trójki, Tomasz Kowalczewski, oraz prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska, wyjaśnili błyskawicznie, że doszło do pomyłki, a utwór Staszewskiego znaleźć powinien się na czwartej pozycji. W kilka minut później wybuchła burza.

Nie jest tajemnicą, że piosenka ma być odpowiedzią na zachowanie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia pojawił się na Powązkach, choć z powodu epidemii wszystkie cmentarze pozostawały wówczas zamknięte. Słuchacze nie zamierzali kryć rozgoryczenia. Na znak protestu z Trójki zaczęli odchodzić dziennikarze, m.in. Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Piotr Metz, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Tomasz Rożek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Porwanie dziecka, porażający finałPorwali ich syna, gdy miał 2 lata. 32 lata później porażająca prawda wyszła na jaw, finał sprawy wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

W piątek pod siedzibą zgromadził się tłum słuchaczy, dziennikarzy oraz polityków, w tym kandydat na prezydenta, Robert Biedroń. Jak donosi Wirtualna Polska, zgromadzeni skandowali hasło "wolne media". Z głośników rozbrzmiała piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój", a także pojawiły się brawa dla byłego już prowadzącego Trójki, Marka Niedźwieckiego. Sytuacja zagęszczała się coraz bardziej, dlatego musiała interweniować policja. Funkcjonariusze nawoływali do rozejścia się, za powód podając epidemię koronawirusa. Niektórzy policjanci otoczyli również wejście do siedziby radia, a pozostali wylegitymowali niektórych protestujących.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku

2. Zdjęcie pielęgniarki bez ubrań obiegło cały świat. Teraz wyszło na jaw, co stoi za jej strojem

W sieci pojawiła się również transmisja z protestu. Ostatecznie widocznych protestującyhc było zaledwie kilka osób, trzymających transparenty, zachowujących wobec siebie 2-metrowe odległości, by nie dawać policji powodów do interwencji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  2. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  3. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość
  4. Zauważyła u córki dziwne, czerwone plamki. Szybko pokryły prawie całe ciało, w szpitalu lekarze załamali ręce
  5. Skandaliczna sytuacja na myjni w polskim mieście. Kobieta zamiast samochodu myła psa, uciekła przed policją
  6. Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w polu

nauczycielka uwiodła uczniaNauczycielka uwiodła i wykorzystała 14-latka. Skandaliczna reakcja wstrząsnęła polską miejscowościąCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News