W mediach społecznościowych furorę robi właśnie wiersz „Trwoga”, który napisała nasza słynna aktorka. Artystka wygłosiła go podczas niedawnej demonstracji.

11 listopada Komitet Obrony Demokracji zorganizował z okazji Święta Niepodległości demonstrację pod hasłem „Niepodległa, Europejska”.

Wśród zgromadzonych znaleźli się m.in.: były prezydent Bronisław Komorowski, lider Nowoczesnej Ryszard Petru, kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, były prezydent stolicy Marcin Święcicki (PO), były minister finansów Leszek Balcerowicz oraz polityk SLD Ryszard Kalisz, a także liderzy Komitetu Obrony Demokracji.

ZOBACZ TAKŻE: Będzie się działo! Awantura w Sejmie.

Zagrożona niepodległość

Przewodniczący KOD-u Krzysztof Łoziński ocenił, że w tym roku po raz pierwszy obchodzone jest święto 11 listopada, „kiedy polska niepodległość zaczyna być realnie zagrożona”.

W czasie demonstracji aktorka Dorota Stalińska, znana z takich hitów jak „Seksmisja” czy „Człowiek z marmuru”, wygłosiła przemówienie, w którym zawarła wiersz „Trwoga”. Kilka dni później zamieściła go w serwisie Facebook.

Oto jego treść:

Trwoga, Trwoga, Trwoga  |
Rządzą nami
niedoróbki Pana Boga.
Larum. Larum. Larum !
Chcą zawłaszczyć
cały naród.
Europo, Europo, Europo |
Ratuj ! Zalewa nas
ciemnoty i głupoty potop.
Powstańcie Powstańcy Powstańcie !
I stańcie znów dla nas
na warcie.
Nie dajcie. Nie dajcie. Nie dajcie |
Zniewolić nas…
Surmy grajcie !
Grajcie surmy, surmy złote !
Na zwycięstwo ! Na ochotę !
Za tę Polskę dla każdego
Dla prawego i lewego.
Za tę Polskę…
Dla dorosłych i dla dzieci
W której duch wolności świeci !!!
Dorota Stalińska 7.11.2017

To nie pierwsza popularna szanowana artystka, której nie po drodze z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Polityce prowadzonej przez partię Jarosława Kaczyńskiego głośno sprzeciwiają się m.in.: Agnieszka Holland, Maja Ostaszewska czy Magdalena Cielecka.

Wiersz Stalińskiej szybko zyskał dużą popularność w kręgach opozycyjnych. Być może aktorka za swoją literacką twórczość doczeka się jakiejś prestiżowej nagrody.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński chce pojednania z opozycją

Screenshot

Źródło: facebook.com/dorota.stalinska

9 największych kompromitacji totalnej opozycji

Duda z Tuskiem na Święcie Niepodległości? To musiało się tak skończyć... [MEMY]

...

Zobacz również