Promieniowanie nad Polską? Agencja Atomistyki wydała specjalny komunikat

Promieniowanie nad Polską? Agencja Atomistyki wydała specjalny komunikat Źródło: fot. pixlr.com

Pomimo tego, że w Polsce nie znajduje się żadna elektrownia atomowa, to na własnej skórze możemy odczuć skutki jakiejkolwiek awarii, do której może dojść na naszym kontynencie. Dawniej miejscem tragedii był Czarnobyl, teraz potencjalne zagrożenie stwarzają reaktory w Belgii. Oświadczenie w sprawie domniemanego niebezpieczeństwa wydała już Polska Agencja Atomistyki.

Od czasu katastrofy elektrowni atomowej w japońskiej Fukushimie świat, a przede wszystkim Europę ogarnęła prawdziwa panika związana z energią jądrową. Takiej paniki nie wywołała nawet katastrofa, do której doszło w 1986 roku we wsi Czarnobyl na północy Ukrainy. Choć na naszym kontynencie znajduje się jeszcze wiele elektrowni zbudowanych z wykorzystaniem, jak się okazało 32 lata temu, zawodnej sowieckiej technologii, to nie one przykuwają uwagę bojowników o zaprzestanie prac przy rozwijaniu reaktorów do celów energetycznych. Robią to stacje w Belgii, które już od lat martwią żyjących za położoną niedaleko granicą Niemców. Sprawa jest na tyle poważna, że na pojawiające się notorycznie informacje o awarii belgijskich elektrowni i śmiercionośnym promieniowaniu rozprzestrzeniającym się nad Europą odpowiedziała Polska Agencja Atomistyki. Czy w Polsce istnieje niebezpieczeństwo skażenia?

Nadchodzi drugi Czarnobyl?

Po eksplozji bloku energetycznego nr 4 elektrowni w Czarnobylu świat przygotowywał się na niespotykaną dotąd katastrofę ekologiczną. Okazało się jednak, że znacznie ucierpiał na niej jeden kraj i nie było to nawet Ukraina. Południowa Białoruś, niegdyś żyzna i tętniąca życiem kraina dziś jest niemal opuszczona, a ziemia nie nadaje się do użytku. Dziś jednak, zanim jeszcze do czegokolwiek doszło rozsiewa się plotki o nadchodzącej nad Polsce chmurze napromieniowanej i gotowej zabić wszystko na swojej drodze. PAA dementuje jednak te doniesienia i informuje, iż w Polsce nie ma żadnego zagrożenia radiologicznego. - Fałszywa informacja dot. elektrowni jądrowej w Belgii jest dzisiaj rozsyłana na FB. Nie wierzcie w nią i sprawdzajcie takie info u źródeł! Sytuacja radiologiczna w Europie i w Polsce jest normalna - czytamy na Twitterze PAA. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co tam się stało?! Szok po meczu Hiszpanii z Portugalią
  2. Nieoczekiwana decyzja Dudy wbrew PiS! Nagły wyjazd prezydenta
  3. Burza wokół Kaczyńskiej! „Nie dba o nienarodzone dziecko, ŚWIADOMIE JE NARAŻA”
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News