Prokuratura zajmie się „Czarnym Protestem”. To efekt dwóch zawiadomień, które złożyły związek zawodowy Solidarność oraz Obóz Narodowo Radykalny. Prokuratura już wystąpiła m.in. do warszawskiego ratusza o podanie szczegółów dotyczących organizacji manifestacji środowisk kobiecych. 

Do prokuratury wpłynęły dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów i uczestniczki ubiegłotygodniowych manifestacji w ramach tzw. czarnego protestu.

Pierwszy wniosek złożył Obóz Narodowo Radykalny, którego przedstawiciele uważają, że podczas masowych manifestacji kobiet doszło do profanacji symboli narodowych i obrazy uczuć religijnych.

Chodzi między innymi o – chroniony prawnie – znak Polski Walczącej, któremu uczestniczki kobiecych manifestacji dorobiły piersi oraz krzyż, na którym zostały ukrzyżowane kobiece narządy rozrodcze.

Drugi wniosek został złożony przez związek zawodowy Solidarność ws. „nieuprawnionego wykorzystania znaku słowno-graficznego” związku.

Prokuratura wystąpiła już m.in. do stołecznego ratusza o podanie szczegółowych informacji dotyczących organizatorów „czarnego protestu”. Śledczy będą także poszukiwać kobiety, które miały się dopuścić profanacji symboli narodowych i religijnych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: metrowarszawa / rzeczpospolita

...

Zobacz również