Prokuratura, strajk kobiet
instagram.com strajk_kobiet
Weronika Wasiak - 29 Października 2020

Ujawniono tajne notatki prokuratury. Wiadomo, co grozi protestującym kobietom

Prokuratura może wyciągnąć konsekwencje prawne wobec protestujących kobiet. Wiadomo, co grozi aktywistkom.

Prokuratura Krajowa, jak donosi Wirtualna Polska, już przygotowała dokładne wytyczne dla śledczych wobec organizatorów strajku i strajkujących. Takich informacji chyba nikt się nie spodziewał, ujawniono wszystkie notatki.

Pilne nieoficjalne wiadomości Polsatu. Ostateczna decyzja ws. cmentarzy na Wszystkich ŚwiętychPilne nieoficjalne wiadomości Polsatu. Ostateczna decyzja ws. cmentarzy na Wszystkich ŚwiętychCzytaj dalej

Co grozi aktywistkom? Prokuratura przygotowała wytyczne

Z przytaczanych przez Wirtualną Polskę informacji wynika, że "Prokurator Krajowy przygotował już wytyczne dla śledczych wobec organizatorów strajku i osób, które do nich nakłaniają oraz atakują kościoły czy policjantów".

Z kolei reporter RMF FM, Patryk Michalski, udostępnił na swoim Twitterze dokładne instrukcje, z których wynika, że organizatorom protestów może grozić nawet do 8 lat więzienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Każde zachowanie osoby organizującej nielegalną demonstrację albo podżegającej lub nawołującej do udziału w niej winno być przede wszystkim oceniane w kontekście wyczerpania czynu zabronionego z art. 165 par. 1 pkt 1 kk w zakresie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego - brzmi fragment dokumentu.

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski, który wystosował do podległych sobie jednostek pismo, cytuje jeden z obowiązujących przepisów:

- Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - cytuje prokurator krajowy.

Jak przytacza Wirtualna Polska, Święczkowski polecił też, by natychmiast zgłaszać do Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej o każdym zarejestrowanym postępowaniu w związku z odbywającymi się protestami.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. RFM: Minister Zdrowia chce ograniczeń w przemieszczaniu się oraz zamknięcia szkół i części sklepów

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Wszystko wskazuje więc na to, że aktywistki mają się czego obawiać, nakładane na nich kary za udział w protestach są naprawdę surowe.

Warto wspomnieć również, że już jutro ma odbyć się największy z dotychczasowych strajków - do Warszawy mają bowiem przyjechać mieszkańcy innych miast.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apeluje
  2. Joanna Jędrzejczyk kusi swoim ciałem. Gorące zdjęcie w samym bikini rozpaliło tysiące Polaków (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  7. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News