Służby meteorologiczne przekazały informacje, której nie chciał usłyszeć żaden Polak. Nadciąga arktyczne zimno

Służby meteorologiczne przekazały informacje, której nie chciał usłyszeć żaden Polak. Nadciąga arktyczne zimno Źródło: youtube.com/ Belo

Prognoza pogody spędzi sen z oczu wszystkich, którzy liczyli na ciepłą i upalną wiosnę. Mimo że pogoda na święta będzie bardzo dobra, to przedtem nastąpi wielkie ochłodzenie, które będzie można zaobserwować już dzisiaj. Eksperci od pogody są zgodni - szykuje się wielkie niebezpieczeństwo.

Prognoza pogody na samym początku miesiąca nie zwiastowała nagłego osłabienia pogody, a ostatni weekend był jednym z najcieplejszych z dotychczasowych w całym roku. Niestety, ale takie widoki, jakie widzieliśmy w sobotę, czy w niedzielę znowu widoczne będą dopiero przy okazji świąt. Przedtem czeka nas powiew arktycznego powietrza, przymrozki, a nawet możliwe opady śniegu. Pogoda z lutego powróci w swojej najgorszej formie.

Prognoza pogody nie zachwyci. Wyjątkowo zimny tydzień

Mimo tego, że w poprzedni weekend Polacy spędzali czas na dworze i cieple, to tuż przed świętami Wielkanocy będą musieli schować się w domach i założyć na nowo zimowe kurtki. W całej zachodniej i centralnej Polsce przewiduje się nagły spadek temperatury. Jakby tego było mało, w nocy odczuwalna temperatura wyniesie nawet -5 stopni Celsjusza. Służby apelują o wyjątkowo ostrożne uważanie samochodu i ograniczanie prędkości z powodu przymrozków na jezdniach.

Sytuacja poprawi się dopiero pod koniec weekendu, kiedy to w Polsce mają pojawić się cieplejsze prądy powietrza nadciągające z zachodu Europy.

- Dopiero w niedzielę z kierunków zachodnich zacznie napływać cieplejsza masa powietrza i termometry prawie w całym kraju wskażą od 11 do 14 st. C - prognozują dla Wirtualnej Polski eksperci biura Cumulus.

IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem

Swój komunikat w sprawie nadchodzących zmian pogodowych wydał także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rządowa agencja ogłosiła pierwszy stopień alertu pogodowego dla mieszkańców województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i łódzkiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - napisali na swojej stronie internetowej przedstawiciele IMGW.

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Ivona Pavlović ogłosiła radosną nowinę! Niedługo będzie bawić na rękach dziecko! Dzidziuś jest w drodze, zewsząd spływają gratulacje
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

 

Źródło: wp.pl

Następny artykuł