Zima zaatakowała i nie odpuści. Będzie tylko gorzej

Zima zaatakowała i nie odpuści. Będzie tylko gorzej Źródło: Fot. Twitter/Bielskie Drogi

Prognoza pogody po raz kolejny w tym roku zaskakuje Polaków. Zima postanowiła teraz bardzo gwałtownie zaatakować nasz kraj, a konsekwencje tego widać już od rana. Okazuje się także, iż z każdą kolejną godziną będzie coraz gorzej, a w najbliższych dniach nie można liczyć na poprawę sytuacji. 

Prognoza pogody w 2018 roku nie przestawała zadziwiać Polaków. Do tej pory jednak szokowała bardzo pozytywnie: najpierw upalnym, słonecznym latem, a następnie łagodną i przyjemną jesienią. Teraz jednak czas sielanki dobiegł końca i czeka nas prawdziwa rewolucja pogodowa, której nic nie jest w stanie zatrzymać. Polacy bardzo długo narzekali, że czasy intensywnych, prawdziwych zim już minęły, teraz jednak ich życzenia zostały spełnione. Właśnie rozpoczyna się ostra zima, którą zapamiętamy na długo. Dziś już widać w polskich miastach pierwsze jej przejawy, a z każdym dniem będzie coraz gorzej.

Gwałtowny atak zimy na terenie naszego kraju

Pierwsze doniesienia dotyczyły gwałtownych opadów śniegu na Pomorzu. Prognoza pogody nie jest jednak łaskawa również dla innych regionów naszego kraju. Do czwartku specjaliści przewidują zasypanie całego terenu od Dolnego Śląska, aż po Podkarpacie oraz Łódź. Opady mają być bardziej intensywne, a tereny górskie pokryć może nawet 10 cm białego puchu. Na terenie całego kraju wiać ma również porywisty wiatr osiągający prędkość nawet do 65 km/h, przez który zimno będzie dla nas jeszcze bardziej dotkliwe. Synoptycy podają, iż temperatura maksymalna wynosić będzie od -3 stopnie Celsjusza na wschodzie kraju, do 3 stopni na plusie na zachodzie. W górach oczywiście będzie zimniej - nawet do -8 stopni Celsjusza.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody nie zachwyca. Będzie coraz gorzej

Synoptycy wskazują, że kolejne dni również nie przyniosą poprawy pogody. Nad Polskę bowiem nadciąga kolejny front atmosferyczny. Pogoda się pogorszy, opady będą intensywniejsze, a odczuwalna temperatura zdecydowanie niższa. Spowoduje to bardzo trudne warunki na drogach. Kierowcy zatem proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowania prędkości do panujących warunków pogodowych. Od kilku godzin wyczulone na niebezpieczeństwo muszą być również osoby przebywające w Tatrach. Wysoko w górach ogłoszono 4. stopień zagrożenia lawinowego, co skutkowało zamknięciem szlaku do Morskiego Oka. Górne partie pokryte są już ponad 1,6 m śniegu, a tylko od środy przybyło tam około 20 cm. Temperatura na szczycie w ostatnim czasie wyniosła -16 stopni Celsjusza. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Warszawski dostawca jedzenia okazał się BESTIĄ! Uważajcie, komu otwieracie drzwi
  2. Biedronka musi uważać! Polska sieć sklepów przyciąga tłumy klientów
  3. Tadeusz Rydzyk wchodzi do polityki! Co uważają o tym Polacy?
  4. Gdzie mieszka Magda Gessler? Wszystkiego się spodziewaliśmy, ale nie tego
  5. Ile waży Dorota Wellman? Fani są zachwyceni postawą gwiazdy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News