święta(1)(1)
fot. pixabay.com
Karol Zaborowski - 22 Grudnia 2018

Miliony Polaków załamanych. Nie tak wyobrażali sobie te święta

Prognoza pogody na nadchodzące dni bez wątpienia nie podoba się wielu osobom. Nasze wyobrażenia świąt Bożego Narodzenia będą musiały się niestety zderzyć z ponurą rzeczywistością.

Prognoza pogody w niektórych okresach roku jest szczególnie ważna dla Polaków. Najczęściej sprawdzamy ją przed urlopami, aby sprawdzić, czy nasz wymarzony wyjazd spędzimy na leżaku nad basenem, czy też pod parasolem i w wiecznie przemoczonych ubraniach. Podobna sytuacja ma miejsce przed grudniowymi świętami, które części z nas jawią się w umysłach jako magiczny czas pełen rodzinnej atmosfery oraz śniegu za oknem. Pytanie jednak brzmi czy w tym roku będziemy mieć białe święta?

Prognoza pogody na święta

Skrzypienie pod butami, lekkie uczucie mrozu na twarzy, lepienie bałwana i wojna na śnieżki. To rzeczy, bez których w dzieciństwie nie mogła obejść się przerwa świąteczna. Wszyscy znamy to doskonale i szczególnie teraz częściej wracamy myślami do tych magicznych chwil. Niestety pogoda w ostatnich latach rzadko dawała nam możliwość poczucia ponownie tego unikatowego klimatu z młodości. Jednych brak śniegu w święta cieszy, bo nie trzeba odśnieżać auta, ani podwórka. Inni natomiast nie wyobrażają sobie świąt bez pokaźnej pokrywy białego puchu na dworze. W tym roku niestety tylko w nielicznych rejonach naszego kraju pojawi się śnieg i to raczej w nocy zamieniając chodniki i ulice w prawdziwe ślizgawki. Polacy muszą się bardziej nastawić na scenariusz, że w Wigilię nie będzie białych świąt, a bardziej lany poniedziałek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Czterej pancerni i piesCzterej pancerni i pies: Dramat gwiazdy serialu. Pochowała najbliższychCzytaj dalej
Wszystko przez fale raczej ciepłego, a przede wszystkim wilgotnego powietrza, które sprawią, że temperatury znacząco podskoczą. Mogą one sięgnąć nawet 9 stopni Celsjusza powyżej zera, co przywodzi na myśl bardziej późną jesień niż prawdziwą zimę. Również kolejne dni świąteczne będą przepełnione deszczową aurą, a sytuacja ma się zmienić dopiero w okolicach sylwestra. Nie dziwi więc fakt, że masa Polaków czuje się zawiedziona faktem, iż podczas spotkań z rodziną za oknami jawić im się będzie jesienna szaruga.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To pogrzebie karierę Dody? Gwiazda przeżywa dramatyczne chwile
  2. Współczujemy. TVN zmiażdżony przez widzów. „Dno i K*RWA żenada”
  3. TVP pobiło Godlewskie! Kosmiczna żenada, ze wstydu usunęli wszystko
  4. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
Horoskop miłosny na 2019 rokHoroskop miłosny 2019: Jakie uniesienia Cię czekają? Gwiazdy zaskakują!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News