Służby właśnie przekazały fatalne informacje. Jednak prawdziwe zagrożenie dopiero nadciąga

Służby właśnie przekazały fatalne informacje. Jednak prawdziwe zagrożenie dopiero nadciąga Źródło: Fot. Pxhere.com

Służby podały właśnie fatalne wiadomości dotyczące statystyk ostatnich mroźnych nocy. Prawdziwe zagrożenie nadejdzie jednak w przyszłym tygodniu. Prognoza pogody przewiduje siarczyste mrozy i opady śniegu.

Począwszy od poniedziałku temperatury w całym kraju zaczną znów się obniżać. Punktem przełomowym będzie środa, od której zaczną się prawdziwie dotkliwe mrozy. Do tego dnia śnieg popada na południu i północnym-wschodzie. Prognoza pogody przewiduje również zachmurzenie nad większością obszaru Polski. W czwartek natomiast nadejdzie niż, który skomplikuje sprawy. Chmury utrzymają się całym krajem, a w wielu miejscach spadnie śnieg. Intensywne opady nastąpią w obszarach górskich. Tam spaść może do nawet 20 centymetrów śniegu.

Od 24 stycznia temperatury spadną do wielu stopni poniżej zera. W większości Polski termometry wskażą między -7 a -1 st. Celsjusza. Na zachodzie jak zwykle najcieplej: od zera do 1 st. Najsilniejsze mrozy nadejdą jednak później.

Prognoza pogody: od przyszłego piątku silne mrozy

Między 25 a 27 stycznia temperatury spadną do nawet -14 st. Celsjusza na wschodzie, do -6 st. na zachodzie. Najzimniej będzie na południu, gdzie w rejonach podgórskich i górskich będzie nawet -20 st. Tak niskie temperatury martwią służby i pracowników Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, które podało tragiczne informacje dotyczące śmierci z powodu wyziębienia. Wczoraj zamarzły cztery osoby, a kolejne narażone są na podobny los. Służby apelują o rozwagę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Wczoraj w Polsce zamarzły aż 4 osoby! Pamiętajmy, aby zimą nie pozostawać obojętnym wobec osób bezdomnych i innych potrzebujących pomocy. Dzwoniąc na numer 112 możemy uratować komuś życie - czytamy. Redakcja Pikio.pl przyłącza się do tego apelu.

Końcówka miesiąca będzie łagodniejsza

Już w niedzielę pogoda stanie się łagodniejsza. Nad większością Polski utrzyma się lekkie zachmurzenie, lecz możliwe są przejaśnienia i słoneczna pogoda. Wszystko za sprawą wyżu rozciągającego się znad południowo-zachodniej Rosji po Danię. Jedynie w północno-zachodniej Polsce utrzyma się niż i niskie temperatury. Wyjątkowymi regionami będzie sama północ Polskim i rejony górskie. Prognoza pogody mówi o gęstszym zachmurzeniu. Pomorze, Warmia, Mazury i Suwalszczyzna, Tatry i Bieszczady doświadczyć mogą nawet opadów śniegu. Nie ma mowy o jakichś poważniejszych ociepleniach. ZOBACZ TAKŻE PIKIO.PL:
  1. Katarzyna Figura powiedziała TO o Pawle Adamowiczu. To WZRUSZAJĄCE!
  2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
  3. IMGW wydało ostrzeżenia dla niemal całego kraju. Czekają nas śnieg, zamiecie i oblodzone drogi
  4. To może skończyć się tragedią. Matka mordercy Adamowicza na skraju wytrzymałości
  5. Bomba emocji w przemowie, Jurek Owsiak ZNÓW prezesem WOŚP! "Gram dalej!"
  źródło: wiadomosciw.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News