Służby ostrzegają przed powodziami. Nagła zmiana pogody przyniesie tragiczne rezultaty w 4 województwach

Służby ostrzegają przed powodziami. Nagła zmiana pogody przyniesie tragiczne rezultaty w 4 województwach

Służby ostrzegają przed bardzo poważnymi skutkami zjawisk atmosferycznych. Prognoza pogody na najbliższe dni nie przedstawia się zbyt optymistycznie. Wydane zostały ostrzeżenia dla 4 województw, a synoptycy zapowiadają koniec słonecznej pogody, przynajmniej na razie.

Prognoza pogody stanowić może dla wielu osób bardzo bogate źródło informacji. Zwłaszcza teraz, gdy wszyscy czekamy na prawdziwe przyjście wiosny. Jednak zamiast dobrej aury, w najbliższych godzinach trzeba będzie się zmierzyć z trudnymi warunkami. Niestety, ale będziemy musieli jeszcze trochę na nie poczekać, a w tak zwanym między czasie wielu Polaków czeka naprawdę nieciekawa niedziela. Służby ostrzegają przed trudnymi warunkami i wydają ostrzeżenia dla konkretnych województw.

Prognoza pogody: specjaliści ostrzegają

Ostatnie dni bez wątpienia napełniły nasze organizmy przyjemną wiosenną aurą, która niestety zniknie w większości naszego kraju. Szykuje się dosyć gwałtowna zmiana pogody, która przyniesie ze sobą znaczne ochłodzenie. W wielu przypadkach temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza, gdzie w ostatnich dniach była to niemalże norma. Jednak ochłodzenie to nie jedyne zmartwienie, ponieważ IMGW ostrzega mieszkańców aż 4 województw, a dokładniej województwa dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Wszystko przez wciąż trwające roztopy oraz nadciągające silne opady deszczu, oraz deszczu ze śniegiem. To właśnie przez te zjawiska poziom wód w rzekach może silnie się podnieść, a to doprowadzi do podtopień, a w niektórych rejonach nawet do powodzi. Na szczęście poniedziałek i wtorek będą znacznie bardziej słoneczne, ale niestety środa i czwartek to będzie kolejny powrót do zimowej aury.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Co więcej, w te dni może spaść nawet do 20 litrów na metr kwadratowy. Zapewne wielu osobom ciężko wręcz uwierzyć, że roztopy nadal trwają, bo przecież w tym roku prawie nie było śniegu. Owszem w wielu miejscach śnieg pojawiał się sporadycznie, ale na południu naszego kraju go jeszcze nadal bardzo duże pokłady, a ostrzeżenia przeciw lawinowe nadal obowiązują. Dodatnie temperatury oraz duże opady mogą doprowadzić do naprawdę niebezpiecznej sytuacji. W takim wypadku może powstać fala powodziowa, która będzie się przemieszczać wraz z nurtem rzek, niosąc ze sobą naprawdę gigantyczną potęgę żywiołu, jakim jest woda. Miejmy jednak nadzieję, że wiosna przyjdzie jak najszybciej i nic złego nie spotka nas ze strony pogody.Najlepsze newsy dnia:

  1. Omenaa Mensah jeździ samochodem za 700 tysięcy?! To PIĘKNE i luksusowe auto
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 85-letnią mamę! Wygląda jak MILION dolarów!
  3. Dramat Kingi Dudy. Przykre słowa Macieja Musiała, dla córki prezydenta to koniec 
  4. Nie żyje światowej sławy aktor. Zabił go nowotwór 
  5. Szczere wyznanie gwiazdora TVN zaskoczyło fanów. „Jestem znanym alkoholikiem” 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Wirtualna Polska Następny artykuł