Ogromne zagrożenie, uważajcie na siebie. Przed nami katastrofalne załamanie pogody

Ogromne zagrożenie, uważajcie na siebie. Przed nami katastrofalne załamanie pogody Źródło: wikimedia commons/Tomasz Skowronski

Prognoza pogody nie nastraja pozytywnie. Synoptycy ostrzegają, że w ciągu najbliższych godzin będziemy mieli do czynienia z prawdziwym armagedonem pogodowym. Zapewne nie tak wyobrażaliśmy sobie majowe dni.

Prognoza pogody na dzisiejszy dzień przerazi wszystkich, którzy chcieli spędzić popołudnie na zewnątrz. Pogoda nas niestety nie rozpieszcza i wygląda na to, że trzeba będzie zabrać parasolkę i wyjątkowo uważać na porywisty wiatr. W niektórych miejscach kraju wiatr będzie osiągał nawet prędkość 65km/h, a na wschodzie może sięgnąć i 70 km/h!

Prognoza pogody na czwartek 

Niebo będzie pochmurne, choć w niektórych miejscach wystąpią przejaśnienia. Nie ma jednak co nastawiać się na słoneczną pogodę. W Lubuskim, na Mazowszu i Podlasiu ostro popada deszcz i grad, a na południowym wschodzie Polski mogą wystąpić burze. Suma opadów na poziomie 20 mm w województwach Mazowieckim, Lubelskim, Podkarpaciu, Lubuskim, Łódzkim i Wielkopolsce.

Temperatura w granicach 11 i 12 stopni w Pomorskim. Na północy kraju 15 stopni, a na południowym-wschodzie i w centrum kraju temperatura może sięgnąć 20 stopni. Nad morzem będzie wyjątkowo silny północno-wschodni i wschodni wiatr. W porywach nawet do 60 km/h! Na południu wiatr zmienny.

W nocy szykuje się spore zachmurzenie. Na południu i południowym wschodzie można będzie spotkać się z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie, w centrum oraz na zachodzie, mogą wystąpić burze! Od Pomorza Gdańskiego do województwa świętokrzyskiego, przez Podlasie, Lubelskie i Kujawy suma opadów ma sięgnąć 15 mm.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostrzeżenie dla kierowców z południa kraju - z rana mogą wystąpić mgły ograniczające widoczność nawet do 300m. Można być o tyle spokojnym, że będą one raczej krótkotrwałe. Najmniejsze temperatury, jakich możemy się spodziewać, będą wynosić około 5 czy 6 stopni Celsjusza w okolicach kotlin górskich. Na Dolnym Śląsku najniższa temperatura na poziomie 7 stopni i około 13 i 14 stopni na północnym wschodzie i w centrum kraju. Wiatr raczej umiarkowany i słaby. Nad morzem nie będzie jednak tak dobrze - szykuje się silne i porywiste wichury.

Prognoza pogody dla stolicy

Warszawa będzie poważnie zachmurzona. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu i spore burze. Umiarkowane natężenie opadów, suma opadów w okolicach 15 mm. Temperatura raczej nie przekrocz 19 stopni Celsjusza, minimalnie około 14 stopni. Wiatr ze wschodu, raczej słaby. Porywy wiatru nawet do 65 km/h.  

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł