Prognoza pogody na wtorek. Będzie ciepło, choć jedna rzecz może wam zepsuć humor

Prognoza pogody na wtorek. Będzie ciepło, choć jedna rzecz może wam zepsuć humor Źródło: Rob Smith Pxhere.com

Prognoza pogody na pierwszy wtorek kwietnia zadowoli wszystkich, którzy nie mogli doczekać się prawdziwej wiosny. Nie przesadźmy jednak z lekkim ubiorem, może nas to sporo kosztować.

Prognoza pogody na wtorek, 2 kwietnia. W przeważającej części kraju szykuje się nam piękny, słoneczny dzień. Chciałoby się rzec - wymarzona wiosna. Jest jednak jedno "ale".

Prognoza pogody na dziś. Bezchmurny piękny dzień, ale...

Nie zalecamy jednak chowania do szaf kurtek i odzieży wierzchniej trzymającej ciepło. A to za sprawą chłodniejszych poranków i silniejszych podmuchów wiatru. Odczuwalne temperatury będą dziś niższe niż te wykazywane przez termometry.

Synoptycy przewidują bezchmurny, słoneczny dzień w Warszawie. Poranek nie należy jednak do ciepłych, termometry w stolicy nieznacznie przekraczają poziom "zera". Na wykazie o godzinie 8:00 mamy nieco ponad 1 stopień Celsjusza. W trakcie dnia temperatura będzie jednak konsekwentnie rosła.

Najcieplej będzie o godz. 17, gdy termometry wskażą 11 stopni. Mimo słońca odczuwalna temperatura będzie jednak niższa i to o ponad kilka stopni.  

Cieplejszy będzie dziś rejon południowej Polski. W Krakowie dzień rozpoczął się jednak przymrozkiem. Rankiem w stolicy Małopolski mieliśmy jeden stopień pod kreską. Przez wiatr odczuwalna temperatura może wynieść nawet kilka stopni mniej! W ciągu dnia słońce rozgrzeje jednak miasto, nawet do 15 stopni Celsjusza (po godz. piątej po południu).

W Gdańsku synoptycy przewidują przez cały dzień bezchmurne niebo. Niestety, również tutaj silny, porywisty wiatr będzie utrudniał życie gdańszczanom. Dzień rozpoczął się od przymrozka (minus jeden stopień). Po godz. 14 słupek skoczy do 10 stopni. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że odczuwalna temperatura będzie znacznie niższa. Ma oscylować wokół zera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najchłodniejszym rejonem będzie dziś Lubelszczyzna. W Lublinie termometry pokażą dziś w "szczycie" 10 stopni, niemniej przez wiatr nie odczujemy tego wiosennego ciepła wprost. Zalecamy oprzeć się słonecznemu złudzeniu i okryć, otulić ciepłymi ubraniami, czapką i szalikiem. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz pobiła rekord! Nigdy nie zgadniecie ilu miała mężów. Zemdlejecie z wrażenia
  2. Dramat gwiazdy "Na Wspólnej"! Jej córka ma porażenie mózgowe
  3. Okoliczności śmierci Jana Pawła II do dziś wzbudzają kontrowersje. Jaka jest prawda?
  4. Kora próbowała popełnić samobójstwo. Dramatyczne informacje o wokalistce
  5. W chwili ślubu mąż zachował się strasznie. Za 3 minuty zażądała rozwodu
  6. Gwiazda kultowego serialu Polsatu w żałobie. Nie żyje bliski członek jej rodziny

źródła: Wirtualna Polska, Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News