Cztery województwa są szczególnie zagrożone. IMGW pilnie ostrzega przed niebezpieczeństwem

Cztery województwa są szczególnie zagrożone. IMGW pilnie ostrzega przed niebezpieczeństwem Źródło: Pixabay.com SturmjaegerTobi

Prognoza pogody na poniedziałek może zaskoczyć wiele osób, które spodziewały się kontynuacji słonecznego weekendu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty ostrzegawcze dla czterech województw, mieszkańcy tych terenów powinni zachować szczególną ostrożność.

Prognoza pogody na poniedziałek 25 maja 2020 roku jest zaskakująca, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla mieszkańców czterech województw. Sytuacja w tych rejonach Polski może być bardzo niebezpieczna, warto zachować szczególną ostrożność.

Prognoza pogody na poniedziałek - IMGW wydało ostrzeżenia

Po całkiem słonecznym weekendzie Polacy spodziewali się kontynuacji dobrej pogody również w kolejnym tygodniu. Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie, wiele osób z coraz większą niecierpliwością wyczekuje ciepłych, słonecznych dni. Niestety, meteorolodzy prognozują znaczne zmiany w warunkach atmosferycznych w kraju, które rozpoczną się już od poniedziałku. IMGW właśnie wydało oficjalne ostrzeżenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o wydaniu ostrzeżeń pierwszego stopnia dla czterech województw na południu kraju. Alerty dotyczą województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sytuacja pogodowa na tych terenach może ulec znacznemu pogorszeniu.

Prognoza pogody na poniedziałek - mieszkańcy południowej Polski mogą spodziewać się gwałtownych burz

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Specjaliści z instytutu przestrzegają przed możliwością pojawienia się dzisiaj nagłych burz z gwałtownymi opadami deszczu, a nawet gradu w południowych rejonach kraju. Miejscami opady będą sięgać od 20 do 30 mm, towarzyszyć im będzie również porywisty wiatr, wiejący z prędkością do 60 km/h.

Dzisiaj grzeje: 1. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie

2. Ewa Bem jeszcze nie mówiła tak otwarcie o swojej tragedii. Przełomowy wywiad po śmierci córki wyciska łzy

Poniedziałkowe alerty obowiązują do późnych godzin nocnych. Choć ostrzeżenia pierwszego stopnia są najniższe w skali, nie należy ich ignorować. Specjaliści zalecają zachowanie szczególnej ostrożności i monitorowanie aktualnych komunikatów pogodowych. Alerty wydawane są, gdy istnieje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować szkody materialne oraz zagrożenie życia i zdrowia człowieka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zanurz stopy w wodzie z sodą oczyszczoną. Efekty są zaskakujące
  2. Kochany przez miliony sportowiec zgotował piekło swojej żonie. Bił ją na oczach małego synka
  3. Cztery województwa są szczególnie zagrożone. IMGW pilnie ostrzega przed niebezpieczeństwem
  4. Media ujawniły, co działo się w domu pobitych 5-letnich bliźniaczek. Tylko dla osób o mocnych nerwach
  5. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Kobieta występująca w programie na żywo nie wdziała, co dzieje się za jej plecami
  6. Wyborna wiadomość dla mieszkańców polskiej miejscowości. Prezydent miasta znosi uciążliwą opłatę, żeby wesprzeć lokalnych handlarzy i kupców

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News