Wielkie załamanie pogody. Zima do nas powróci

Wielkie załamanie pogody. Zima do nas powróci Źródło: Fot. Pixabay.com/cocoparisienne

Prognoza pogody będzie dzisiaj dla Polaków niezbyt łaskawa. Od rana odczuć już można było bardzo niską temperaturę, a gdzieniegdzie nawet opady śniegu. Środek tygodnia jest wyjątkowo niesprzyjający. Po raz kolejny nadzieja na wiosnę prysła?

Prognoza pogody na 11 kwietnia nie brzmi zbyt optymistycznie. Gdzieniegdzie pojawią się nawet opady śniegu, co jest naprawdę dziwne biorąc pod uwagę, że za pasem jest przecież wiosna. Na tę porę roku Polacy będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Prognoza pogody znowu zaskoczy Polaków

Poranek był naprawdę zimny. Gdzieniegdzie temperatura wynosiła nawet zero stopni. Szykujący się więc do pracy ludzie musieli tym razem zabrać ze sobą cieplejszą kurtkę, aby w komfortowych warunkach dotrzeć do celu.

Taki był jednak tylko początek dnia. Z każdą godziną w całej Polsce będzie już tylko lepiej. Jak podaje "Wirtualna Polska" we Wrocławiu, a także w Krakowie temperatura wzrosnąć ma do nawet 9 st. Celsjusza. Będzie to więc znaczna różnica. Taka temperatura towarzyszyć nam będzie mniej więcej od południa.

Czy warto jednak pozbyć się wtedy wcześniej wyjętej z szafy kurtki? Niekoniecznie. Odczuwalna temperatura wyniesie zaledwie od nawet -3 do około 4-5 stopni Celsjusza. Słowem - nadal będzie zimno. Podobna temperatura ma utrzymać się aż do świąt wielkanocnych.

Poza tym pogodzie będzie towarzyszył niewielki wiatr. W większości miast nie powinien on przekraczać około 25 km/h. Przez większość czasu będzie on jednak wiał około 10-15 km/h.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najgorzej było dzisiaj zdecydowanie na północy Polski, a konkretnie w województwie pomorskim. W tamtejszych rejonach nie zabrakło nawet chwilowych opadów śniegu. Te niewiarygodne anomalie pogodowe obserwowali mieszkańcy Trójmiasta, którzy przez chwilę poczuli się jakby był grudzień.

Na szczęście opady nie powinny trwać zbyt długo. Śnieg, a także inne niesprzyjające warunki pogodowe najprawdopodobniej nie spowodują żadnych problemów komunikacyjnych na drogach. Mimo wszystko należy jednak zachować ostrożność, bowiem nawierzchnia może być śliska. Rozsądnie dostosujmy więc prędkość do warunków pogodowych, a bezpiecznie dojedziemy do pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lubiana aktorka z "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. MAKABRYCZNE morderstwo! Trójka maturzystów brutalnie zamordowała 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł