Dzisiejsza pogoda zapowiada się tragicznie. Grozi nam nawet grad

Dzisiejsza pogoda zapowiada się tragicznie. Grozi nam nawet grad Źródło: pixabay.com/guvo59

Prognoza pogody na majówkę nie była zbyt optymistyczna, jednak wbrew temu w wielu miejscach ostatnie dni były bardzo ciepłe i słoneczne. Jednakże wiele wskazuje na to, że może to się już wkrótce skończyć, a weekend nie będzie pogodowym zwieńczeniem udanego urlopu majowego.

Prognoza pogody na najbliższy czas może zawieść miłośników słońca i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Pomimo niespecjalnie optymistycznych prognoz na pierwsze dni maja, mnóstwa osób nie powstrzymało to od rozpoczęcia majówki nad jeziorem, morzem, czy po prostu grillowaniem w gronie przyjaciół i rodziny.

Ostatnie dni były w większości regionów w Polsce bardzo sprzyjające aktywnościom na powietrzu. Jednakże wiele wskazuje na to, że już dziś setki osób mogą mocno się zawieść na ostatnim dniu majówki. Od samego rana czuć w całym kraju wyraźne ochłodzenie, jednak mimo tego w dalszym ciągu świeci słońce, a niebo jest bezchmurne. To niestety również może się wkrótce zmienić.

Prognoza pogody na ostatni dzień majówki. Będzie źle?

Według informacji podanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niemal nad całą Europą górują strefy niskiego ciśnienia. Front, który obecnie znajduje się nad Polską przemieszcza się powoli z północy na południe, przynosząc nam chłodne powietrze znad Skandynawii. Oznaczać to będzie gwałtowne ochłodzenie, które może ominąć jedynie południowo-wschodnie regiony naszego kraju.

Coraz bardziej zwiększa się zachmurzenie, choć miejscami dalej będzie mocno świeciło słońce. Jednak nie to jest najbardziej przerażające dla urlopowiczów. Otóż już wkrótce, w wyniku stopniowego napływu chmur mogą pojawić się w całym kraju przelotne opady deszczu. Na Podkarpaciu, a także Pomorzu mogą nawet pojawić się opady śniegu. Zwłaszcza w Tatrach grubość pokrywy śnieżnej ma szansę osiągnąć nawet 15 centymetrów. Ponadto w niektórych miejscach może wystąpić nawet grad.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Różnica temperatur będzie dość duża, gdyż zostaną najprawdopodobniej odnotowane wahania od 8 stopni na północy kraju, do 18 stopni w okolicach Bieszczad. Ponadto zacznie wzmagać się porywisty wiatr, mogący osiągnąć nawet prędkość 60 kilometrów na godzinę.

W nocy temperatura może spaść lokalnie nawet do 1 stopnia. To gwałtowne ochłodzenie z pewnością popsuje plany tej części osób, które zamierzały przedłużyć swoją majówkę o najbliższy weekend. Z prognoz pogody najbardziej uda się skorzystać tym osobom, które zaplanowały swój urlop majowy na wcześniejszy termin.

ZOBACZ TAKŻE

  1. 44-letnia gwiazda po porodzie pokazała się w bikini. Wygląda obłędnie
  2. Krystyna Pawłowicz w młodości była naprawdę ładna. Jak posłanka wyglądała kiedyś?
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. Po morderstwie przyjaciela księżna Diana zaczęła się bać. Ochroniarz ujawnił po latach
  5. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News