Niż Zacharias będzie siał spustoszenie nad Polską. Uważajcie w nocy i rano, ostrzeżenia dla 11 województw

Niż Zacharias będzie siał spustoszenie nad Polską. Uważajcie w nocy i rano, ostrzeżenia dla 11 województw Źródło: fot. pexels.com/Sabeel Ahamme

Prognoza pogody na najbliższe dni nie zapowiada nic nowego. Niż Zacharias da się Polakom bardzo mocno we znaki, wydano specjalne ostrzeżenie dla 11 województw.

Prognoza pogody jest przydatna nie tylko, kiedy wybieramy się na urlop, czy też weekend poza miastem, ponieważ dzięki niej możemy dowiedzieć się, czy w naszym regionie nie czekają na nas jakieś meteorologiczne niebezpieczeństwa. W tym wypadku IMGW wydało ostrzeżenie aż dla 11 województw, co ciekawe początkowo na tej liście znajdowało się ich troszkę mniej.

Prognoza pogody na weekend nie spodoba się wielu osobom

Ostatnie dni zdecydowanie przypominały bardziej jesień niż środek wiosny, który teraz mamy. Duże zachmurzenie połączone z licznymi opadami oraz niskimi temperaturami potrafiło wprawić w prawdziwą chandrę. Wszyscy mieli nadzieję, że już niebawem sytuacja odwróci się o 180 stopni, jednak tak  się do końca nie stało.

Niż Zacharias, który jest teraz nad naszym krajem, owszem wydmuchał chłodne powietrze, dzięki czemu temperatury będą znacznie wyższe, jednak jeżeli ktoś liczy na duże ilości słońca, to niestety będzie zawiedziony.

Wszystko dlatego, że to ciepłe powietrze, które do nas napływa, jest bardzo wilgotne i przyniesie ze sobą naprawdę duże opady, które w niektórych momentach sięgnął nawet 35 litrów na metr kwadratowy.

Pierwszy przedsmak tego, co nas czeka, mieliśmy już dzisiaj w końcu dnia, kiedy potworne ulewy przeszły nad Trójmiastem. Doszło nawet do tego, że niektóre ulice zostały zalane i stały się wręcz nieprzejezdne, podobnie jak niektóre przejazdy pod wiaduktami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podobna sytuacja może dotyczyć również innych regionów Polski, ponieważ ostrzeżenie wydane przez IMGW nie dotyczy jedynie 5 województw, a dokładniej podlaskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

W pozostałych regionach Polski czekają nas deszcze, burze, a nawet grad. Może również mocniej zawiać, a miejscowe ulewy doprowadzić nawet do niewielkich podtopień, przez co strażacy bez wątpienia będą mieli naprawdę pełne ręce pracy. Również burze mogą narobić poważnych szkód, a trzeba pamiętać, że to dopiero początek sezonu burzowego w naszym kraju.

  1. Martyna Wojciechowska przeszła PIEKŁO! Była molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do płaczu
  2. Kim jest żona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie czym się zajmuje
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

 

źródło: Radio Zet

Następny artykuł