Meteorolodzy ostrzegają: spełnia się czarny scenariusz! Za kilka dni armagedon pogodowy

Meteorolodzy ostrzegają: spełnia się czarny scenariusz! Za kilka dni armagedon pogodowy Źródło: fot. pixabay.com

Prognoza pogody na nadchodzące dni nie napawa optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że spełnić się może najczarniejszy ze scenariuszy przedstawionych przez meteorologów.

Prognoza pogody na tegoroczną jesień zapowiada naprawdę gwałtowne ochłodzenie na terenie całego naszego kraju. Poprzednie lata przyzwyczaiły nas raczej do zaledwie kilku tygodni, czy nawet dni prawdziwej zimy, a przez resztę czasu panowała raczej jesienna aura. Jednak ten rok może w tej kwestii zmienić dosłownie wszystko. Według meteorologów już w ten weekend czekać nas będzie prawdziwe załamanie pogody, a kolejne dni przyniosą kolejne ochłodzenia, a nawet opady.

Prognoza pogody: czeka nas prawdziwa zima

Już w ciągu najbliższych dni temperatura powietrza ma spaść poniżej zera. Na szczęście jak na razie prawdziwe mrozy odczujemy nocą i o poranku, jednak kolejne dni przyniosą ze sobą jeszcze niższe temperatury. Bez wątpienia czeka nas pierwszy powiew zimy w tym sezonie. Na przygotowania do obniżenia temperatury zostało już naprawdę mało czasu i warto nie odwlekać tego na ostatnią chwilę. Tym bardziej że później może nas zaskoczyć prawdziwy atak zimy, ponieważ już w przyszłym tygodniu temperatury w ciągu dnia pokażą tylko kilka stopni powyżej zera. Natomiast pod koniec przyszłego weekendu może pojawić się także śnieg. Zdania odnośnie do dalszych prognoz są podzielone, jednak jedno je łączy, a mianowicie nadejście prawdziwej zimy. Według pierwszej z nich temperatury spadną nawet do -20 stopni Celsjusza, ale przez to opady nie będą zbyt duże.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Natomiast inni specjaliści przewidują, że będzie wręcz na odwrót. Według ich prognoz opady śniegu pod koniec listopada będą naprawdę duże, ale jednocześnie nie będą nas czekać jakieś gigantyczne mrozy. Ciężko powiedzieć co tak naprawdę będzie lepsze dla Polaków. Niektórzy uważają, że mniejsze opady zapewnią mniejsze utrudnienia w ruchu i w ten sposób ominie nas paraliż wielu miast. Jednak tak wysokie temperatury mogą doprowadzić do tego, że wiele osób przypłaci te zmiany pogodowe swoim życiem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  2. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?
  3. Grabowski pogrążony w głębokiej rozpaczy, tak źle jeszcze nie było! „Boże jak możesz”
  4. Gwiazdor TVN walczy ze straszliwą chorobą! To, co go czeka, jest jeszcze gorsze
  5. Zabiorą 500 plus setkom tysięcy Polaków. Możesz być następny, jeśli nie spełniasz nowych wymagań
Następny artykuł