Prognoza pogody nie napawa optymizmem. Ostatnie dni przyzwyczaiły Polaków do wysokich temperatur, bezchmurnego nieba i gorącego słońca, jednak już wkrótce ma się to zmienić. Najbliższe dni przyniosą deszcz i burze. 

Prognoza pogody na najbliższe dni nie zachwyca. W ostatnim czasie Polacy mieli okazję przyzwyczaić się do wysokich temperatur, jednak okazuje się, że są to już ostatnie chwile letniej pogody.

Nadchodzące nad Polskę niże przyniosą ze sobą gwałtowne opady deszczu oraz porywiste wiatry do których niestety będziemy musieli się już przyzwyczaić. Polakom nie pozostaje teraz nic innego, jak rozkoszować się ostatnimi dniami słonecznej pogody i korzystać ze słonecznego weekendu, który może być już niestety ostatnimi podrygami lata.

Ostatnie chwile upalnego słońca

Tegoroczne wakacje były wyjątkowo łaskawe dla Polaków jeśli chodzi o pogodę. Przez cały lipiec oraz sierpień mogliśmy rozkoszować się gorącym słońcem oraz bezchmurnym niebem. Wszystko zmieniać się zaczęło dopiero niedawno, kiedy nad Polskę nadciągnęły gwałtowne burze, wichury oraz trąby powietrzne. W południowej części kraju widziana była nawet burza piaskowa, co w naszym klimacie jest rzadkością.

Po kilku dniach prognoza pogody sugerowała jednak, że nie ma się czego obawiać, bowiem sytuacja się uspokaja, a nad Polską znowu zawitało słońce. Sytuacja ta jednak nie utrzyma się zbyt długo – musimy przygotować się na nadchodzącą jesienną pogodę, która z pewnością nie będzie rozpieszczać nas wysokimi temperaturami.

Prognoza pogody na najbliższe dni: nadchodzi jesień

Prognoza pogody wskazuje, że już za kilka dni nad Polskę naciągną ciemne chmury. Powinniśmy nacieszyć się tym weekendem, bowiem będzie on ostatnim w którym rozkoszować się będziemy gorącym słońcem.

Od poniedziałku spodziewać się możemy spadku temperatury do około 21 stopni, co wiązać się będzie również z zachmurzeniami. Wraz z końcem tygodnia do Polski przyjdzie prawdziwa jesień – temperatury od piątku spadną do poziomu 14-18 stopni Celsjusza, pojawią się zachmurzenia, opady oraz silny wiatr.

Prognozuje się, że wraz z tym momentem pożegnać się musimy na dobre z letnią pogodą, słońce bowiem wyglądać zza chmur będzie jedynie okazjonalnie i nie przyniesie ze sobą zdecydowanego ocieplenia. Obawiać się również należy spadków temperatur, które w nocy mogą nie przekraczać nawet 10 stopni.

W ostatni weekend września nad Polskę dotrze również napływ chłodnej i wilgotnej masy powietrza z północnego-zachodu, a na naszym terenie dominować będą niże.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polityk PiS przekroczył granicę przyzwoitości. Skandaliczne słowa o Bartoszewskim
  2. Dzieje się! Kancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie ws. Andrzeja Dudy
  3. „Pomoc przybyła za późno”. Partnerka Gienka Loski przerywa milczenie

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać


Gwiazdy, które zmarły przedwcześnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wstrząsające

ŹRÓDŁOfakt.pl

Redaktor, recenzent, copywriter.