Nad Polskę nadchodzi skrajne zimno! Będzie ciężko

Nad Polskę nadchodzi skrajne zimno! Będzie ciężko

Prognoza pogody na nadchodzące dni nie napawa optymizmem osób nielubiących niskich temperatur. Nad Polskę nadchodzi skrajne zimno związane z niżem "Donald". Będzie ciężko, szczególnie na wschodzie i północy kraju.

Dziś nad Polską zderzą się dwa fronty atmosferyczne - nadchodząca znad Islandii Angela i zmierzający ze Skandynawii Donald. Ich połączenie zwiastuje nieprzyjazne warunki atmosferyczne i w wielu miejscach przeraźliwe zimno. Prognoza pogody zapowiada temperatury rzędu -18 stopni Celsjusza. Trwające od kilku dni poważne oziębienie i opady śniegu zostaną więc przedłużone. Od połowy stycznia czekać ma nas "prawdziwa zima" w pełnym wymiarze. Zderzenie frontów nad Polską jedynie przyspieszy ten proces.

Już dziś nad ranem w wielu zakątkach kraju było naprawdę zimno. W Gołdapii w województwie warmińsko-mazurskim zanotowano niemal dwadzieścia stopni na minusie. W Suwałkach, tradycyjnie nazywanych najzimniejszym miejscem w Polsce, około 7:00 termometry wskazały -16,7 st. Celsjusza. Zaskoczeniem była także stolica, w której było około 10,5 st. na minusie. Zimno było również na Kasprowym Wierchu - prawie 15 st. na minusie.

Prognoza pogody na dziś to przeraźliwe zimno

Zderzenie Donalda i Angeli zaowocuje ujemnymi temperaturami na najcieplejszym zwykle Pomorzu. Słupki rtęci na wybrzeżu spadną do -2 st. Na wschodzie możliwe jest nawet -18 st. Także zachód i centrum kraju zostanie zamrożone. Już dziś także IMWG wydało ostrzeżenia dla sporej części Polski, głównie z powodu niesprzyjających warunków na drogach. Praktycznie każda trasa w kraju ma być oblodzona. W wielu miejscach mogą pojawić się śnieg, deszcz i deszcz ze śniegiem. O każdej drastycznej zmianie pogody będziemy informowali na Pikio.plDALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Front z opadami już przed południem powinien zaznaczyć się na Pomorzu Zachodnim, przynosząc opady śniegu, które będą zamieniały się w śnieg z deszczem i deszcz. Strefa będzie wędrowała dalej na południowy wschód, by w godzinach wieczornych dotrzeć do ziemi łódzkiej, Mazowsza, Dolnego Śląska, Warmii i Mazur oraz Podlasia - informuje WP.

Nadejdą również nieznaczne ocieplenia

Po odejściu frontów znad naszego kraju, dojdzie do nieznacznego ocieplenia. W niektórych miejscach temperatura skoczy nawet do kilu stopni na plusie. W niedzielę natomiast w całej Polsce będzie dosyć ciepło. Mróz ustąpi odwilży. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile dzieci ma Pola Raksa? Szokujące informacje ujrzały światło dzienne
  2. Uprawiaj sport i pij alkohol jednocześnie. Niesamowity trend podbił serca milionów!
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
  5. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
źródło: telewizjarepublika.pl/gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News