Żywioł uderzy z całą mocą, żółte alerty dla kilku województw. Nadchodzi niż Mareike, będzie niebezpiecznie

Żywioł uderzy z całą mocą, żółte alerty dla kilku województw. Nadchodzi niż Mareike, będzie niebezpiecznie Źródło: unsplash.com Glenn Carstens-Peters

Prognoza pogody na niedzielę nie brzmi zbyt pokrzepiająco. Nadciąga niż Mareike. Synoptycy zdecydowali o wydaniu żółtych alertów, będzie niebezpiecznie.

Najnowsza prognoza pogody, po ostatnich wiosennych dniach, raczej nie należy do optymistycznych. Zrobi się nieprzyjemnie, a żywioł uderzy z dużą siłą. Meteorolodzy alarmują do rodaków o zachowanie ostrożności, w szczególności na drogach. 

Nadchodzi niż Mareike, uderzy z całą mocą. Porażająca prognoza pogody 

Z informacji Faktu, powołującego się na ustalenia ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że po niezwykle słonecznych dniach nadszedł czas na prawdziwe załamanie pogody. Jeszcze w piątek i sobotę termometry wskazywały nawet 18 stopni, natomiast teraz wszystko ulegnie drastycznej zmianie. Czego zatem Polacy mogą się spodziewać?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Znad Skandynawii nadciąga do Polski niż Mareike. Już w niedzielę temperatura spadnie do nawet 2 stopni, choć nie zabraknie też nieco wyższych temperatur - mieszkańcy Podkarpacia mogą spodziewać się 15 stopni. Niestety, niska temperatura to nie wszystko. Z kolei jak donosi Radio Zet, pojawi się porywisty wiatr, opady deszczu, a miejscami nawet śniegu. Zdaniem meteorologów z IMGW, zimnie wiatr może rozpędzać się nawet do 60 km/h, a nad morzem do 70 km/h. Synoptycy zapowiadają także, że do 6 godzin może spaść od 4 do 8 l wody na m kw.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieoczekiwany efekt
2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

Do niedzielnego południa deszcz będzie padać na zachodzie kraju, z kolei po południu w centrum i w południowej części Polski. Z uwagi na niepokojące prognozy synoptycy wydali żółte alerty w strefie brzegowej ostrzegające przed silnym wiatrem. Ostrzeżenia objęły województwa: zachodniopomorskie (pow. Świnoujście, kamieński, gryficki, kołobrzeski, białogrodzki, koszaliński, Koszalin, Sławieński), pomorskie (pow. słupski, Słupsk, lęborski, wejherowski, pucki, Gdynia, Gdańsk, gdański, nowodworski).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Agnieszka Chylińska nie mogła tego przemilczeć. Wystarczyło kilka słów, by fani zalali się łzami
  4. Zrozpaczona kobieta wysłała sygnał o pomoc. Gdy ratownicy ją znaleźli, natychmiast odkryli, że nie jest sama
  5. Po stosunku z mężem w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Lekarze zobaczyli co się stało i oniemieli
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News