Silne burze, wysokie upały. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać

Silne burze, wysokie upały. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać Źródło: unsplash.com/ Eugene Triguba

Prognoza pogody w ostatnich dniach obfitowała w gwałtowne burze i wygląda na to, że nic się nie zmieni. Poza uciążliwymi wyładowaniami atmosferycznym, Polskę będą dręczyć nieznośne upały. Najbliższe dni będą bardzo ciężkie.

Prognoza pogody przyniosła wiele niespodzianek podczas tegorocznych wakacji. Afrykańskie upały przeplatały się z silnymi ulewami, a IMGW wielokrotnie wysłało ostrzeżenia i ustanawiało alarmy różnego stopnia. Po tak intensywnym lecie, sam koniec sierpnia również wygląda bardzo źle. Aura będzie wyjątkowo niekorzystna w wielu rejonach kraju.

Prognoza pogody nie jest optymistyczna. Polaków czeka wiele zmian aury

Sama końcówka wakacji będzie wyjątkowo upalna. Powrócą czerwcowe temperatury, gdy w cieniu było aż 30 stopni Celsjusza. Wrócą też ówczesne zagrożenia - udary, wycieńczenie i odwodnienie po raz kolejny zagrożą zdrowiu, a nawet życiu Polaków. Szczególnie osoby starsze powinny uważać na siebie w nadchodzących dniach, bowiem dla nich taki upał może być szczególnie niebezpieczny. Na Dolnym Śląsku tropikalne temperatury będą panować aż do końca tygodnia.

Początek września z kolei będzie zupełnie inny. Temperatura drastycznie spadnie, w ciągu dnia słupki rtęci pokażą zaledwie kilka stopni ciepła, a wieczory i noce będą jeszcze chłodniejsze. Warto wyciągnąć płaszcze oraz swetry, bo mogą się przydać. Jednak zanim to nastąpi nad krajem przejdą gwałtowne burze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Burze jeszcze dadzą o sobie znać

Wszyscy powinni się mieć na baczności, bowiem nawet ładna, słoneczna pogoda może się momentalnie zamienić w potężną burzę. Dotyczy to zwłaszcza okolic Sudetów, granicy polsko-czeskiej oraz Kotliny Kłockiej. Tam przewidywane są najsilniejsze wyładowania atmosferyczne. Prognoza pogody ostrzega przed nimi już dziś, bowiem lepiej zrezygnować z planów wymagających przebywania na zewnątrz.

Dzisiaj grzeje: 1. Księżna Kate i książę William rozpoczęli wakacje. Brytyjczycy pokochali ich za sposób, w jaki podróżują
2. Renta dożywotnia wytrychem oszustów. Zabiorą i zostawią z niczym

Trzeba przyznać, że pogoda nie będzie rozpieszczać Polaków. Z jednej strony czekają uciążliwe upały, a z drugiej niebezpieczne burze. W obu tych przypadkach zalecana jest szczególna ostrożność i unikanie wychodzenia z domu bez wyraźnej potrzeby. Warto także monitorować wszelkie komunikaty IMGW oraz sprawdzać alerty RCB.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomo, gdzie Piotr Woźniak-Starak chciał zabrać swoją żonę za 3 dni. Nie zdążył. To było ich wyjątkowe miejsce
  2. Józef Oleksy wyjawił straszliwe informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. To się aż nie mieści w głowie
  3. Znany projektant zemścił się na byłej dziewczynie. Jej nagie zdjęcie umieścił na koszulkach
  4. Uwielbiana uczestniczka "Sanatorium miłości" rozpocznie karierę w telewizji. Niedługo wystąpi w popularnym show
  5. Wielka żałoba w rodzinie królewskiej. Księżna miała nietypowe żądania, jej pogrzeb różnił się od innych

Źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu