Niestety, w piątek znów będzie niebezpiecznie. Żółte alerty dla 9 województw

Niestety, w piątek znów będzie niebezpiecznie. Żółte alerty dla 9 województw Źródło: Jonas Kaiser Unsplash.com

Prognoza pogody na najbliższe godziny i dni jest powodem wydania przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej żółtych alertów dla 9 województw. Niebezpieczne warunki i zjawiska pogodowe dotyczą wielu Polaków, warto zapoznać się z ostrzeżeniem wydanym przez synoptyków. Nad Polską po raz kolejny przejdą gwałtowne zjawiska pogodowe, które mogą stwarzać poważne zagrożenie.

Prognoza pogody znów będzie powodem do obaw dla wielu osób. IMGW zdecydowało się na wydanie żółtych alertów dla 9 województw.

Najnowsza prognoza pogody - alerty pogodowe dla znacznej części kraju

Prognoza pogody przewiduje, iż przez Polskę już jutro po raz kolejny przejdą gwałtowne burze z gradem. Konieczne jest przygotowanie się zarówno na wyładowania atmosferyczne jak i silny wiatr oraz opady deszczu czy gradu. Warunkom tym towarzyszyć będzie wysoka temperatura powodująca wrażenie duszności. W centralnej i zachodniej Polsce termometry wskażą nawet 27 stopni Celsjusza. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej decydowali się ostrzec mieszkańców niektórych regionów, w których pogoda będzie charakteryzowała się największą gwałtownością.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

9 województw objętych ostrzeżeniem pierwszego stopnia

Na silne burze z gradem przygotować muszą się osoby mieszkające w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim, a także na północy województwa lubuskiego oraz na południu kujawsko-pomorskiego. Warto upewnić się, czy pozostawione na posesjach przedmioty nie będą stanowić zagrożenia, gdy serwie się silny wiatr. Trzeba się mieć na baczności, jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o pojawieniu się w Polsce alei tornad.

Dzisiaj grzeje: 1. Nikt się nie mógł spodziewać. Od 1 lipca w 19 gminach zostaną przywrócone restrykcje, porażające informacje obiegły media w Portugalii

2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Pogoda będzie się dynamicznie zmieniać

Prognoza pogoda przewiduje, że na zachodzie i południu kraju burze mogą rozpocząć się już w czwartek wieczorem, ale najsilniejsze wyładowania pojawią się w piątek po południu. Towarzyszący im wiatr może osiągnąć porywy nawet 80 km/h, jednocześnie spaść może do 40 ml wody. Ostrzeżenia wydane przez IMGW wygasać będą w różnym czasie, ostatnie z nich zniknie z map publikowanych przez Instytut w noc z piątku na sobotę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  3. Niewyobrażalny dramat na południu kraju. Nie miał żadnych szans, na miejscu dramatyczna akcja służb
  4. Wśród ust schowana jest szminka. Niepozorna zagadka doprowadza internautów do szału, tylko garstka umie ją znaleźć
  5. Klamka zapadła. Przed wakacjami "Dzień dobry TVN" zniknie z anteny
  6. Adam Małysz zamieścił niepokojący wpis, czuje się gorzej? „Nie mogę się załamywać”

Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News