Prognoza pogody na zimę
Nikoli Afina Unsplash.com
Irmina Jach - 17 Października 2020

Nad Polską otworzą się "arktyczne wrota". Wiadomo, kiedy sroga zima uderzy w nasz kraj; szybciej niż wszyscy myślą

Prognoza pogody na najbliższe tygodnie przynosi niespodziewane informacje. Z wiadomości przekazanych przez meteorologów wynika, że Polacy już wkrótce będą musieli zmierzyć się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nad naszym krajem otworzą się "arktyczne wrota". Zima nadejdzie w tym roku znacznie szybciej, niż wszyscy myślą. Trzeba się na nią przygotować.

Prognoza pogody na listopad przynosi nieoczekiwane informacje na temat diametralnej zmiany warunków atmosferycznych. Dla Polaków to znak, że już wkrótce konieczne będzie wyjęcie z szaf ciepłych kurtek i wysokich butów. Zbliża się sroga zima.

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższe tygodnie zapowiada ogromną zmianę

W ostatnim tygodniu na terenie Polski, w wyższych partiach Beskidów oraz Tatrach, spadł pierwszy śnieg. Internauci nie kryli zachwytu nad malowniczymi fotografiami wykonanymi przez pracowników schroniska turystycznego w dolinie Pięciu Stawów Polskich, która została całkowicie zasypana przez biały puch. Meteorolodzy przewidują, że w ten weekend może spać w tamtych obszarach jeszcze 20 cm śniegu. Mieszkańcy pozostałych regionów kraju zastanawiają się, kiedy mogą spodziewać się pojawienia się zimowego krajobrazu. Prognoza pogody jest jednoznaczna, stanie się to już niedługo. Wiemy, kiedy można spodziewać się pierwszych opadów śniegu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Pierwsza połowa listopada będzie deszczowa i pochmurna. Słupki rtęci pokażą od 10 do 12 stopni Celsjusza w całym kraju. Prognoza pogody przekazana Wirtualnej Polsce przez Tomasza Leszczyńskiego, autora bloga Pogoda w Polsce, mówi jednak o "arktycznych wrotach", które otworzą się nad Polską w drugiej części miesiąca. Do Polski napłynie wówczas arktyczne powietrze z bieguna północnego, które spowoduje znaczne ochłodzenie. Możliwe, że dzienne temperatury spadną poniżej 0 stopni Celsjusza. Modele synoptyczne przewidują że atak zimy nadejdzie po 20 listopada.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

Niewykluczone są potężne opady śniegu - prognoza pogody mówi nawet o 40-70 cm białego puchu. Zimowa aura nie opuści Polaków przez długi okres. Chłodna, zimowa aura, utrzyma się także w grudniu. Przewiduje się, że odwilże i dodatnie temperatury, w granicach 10 stopni Celsjusza zostaną zanotowane w grudniu przez zaledwie kilka dni. Będą one jednak zjawiskiem dość wyjątkowym. Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku święta, po raz pierwszy od bardzo dawna, będą wyglądały tak jak na uroczych pocztówkach. Kto nie może się doczekać?

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 minut i ani chwili dłużej, najszybsze ciasto na świecie. Wygląda niczym z najlepszej cukierni, a smak zachwyca
  2. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News