Za naszą granicą już się zaczęło. Front "Klaus" potężniejszy niż myślano, są ranni

Za naszą granicą już się zaczęło. Front "Klaus" potężniejszy niż myślano, są ranni Źródło: Pixabay/Arcaion

Prognoza pogody niepokoi nie tylko w Polsce. Nad Niemcami przeszły właśnie silne burze i wichury. Front sztormowy "Klaus" okazał się potężniejszy, niż się spodziewano. Część kraju mocno ucierpiała, miasta liczą straty, są także ranni.

Prognoza pogody martwi nie tylko Polaków. Także za naszą zachodnią granicą z niepokojem śledzono doniesienia o silnym froncie, który miał przejść nad częścią Niemiec. I tak się stało. Front "Klaus" dał się mocno we znaki w środowy wieczór. Wschód kraju opanowały potężne burze, mocne opady i silne wichury. Efektem wiele zniszczeń w miastach, są także ranni.

Prognoza pogody zaniepokoiła Niemców. Silny front nad krajem

Najgorsza sytuacja miała miejsce we wschodniej części kraju. Opady były olbrzymie, w mieście Waren spadło w ciągu dwóch godzin ok. 35 litrów deszczu na metr kwadratowy. Jeszcze więcej, aż 45 litrów, spadło w Gerze. Efektem wichrów i ulew, jakie niósł ze sobą front sztormowy "Klaus", są pozalewane ulice, połamane i powywracane drzewa i zniszczone budynki. Do tego - co najmniej 21 osób rannych.

Dużą częścią tej grupy są weselnicy z Blankensee w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Z wysokości czterech metrów spadł na nich niesiony wiatrem konar. W akcji ratunkowej wzięło udział aż 43 strażaków. Podczas innej imprezy, która odbywała się nieopodal Berlina, na gości runęła korona drzewa. Straż pożarna informuje o 11 rannych osobach. W okolicach Magdeburga spłonął od uderzenia pioruna dach domu.

Berlin też walczył z frontem. Wkrótce ochłodzenie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Klaus" dotarł także do Berlina. Doniesienia meteorologów mówią o wietrze osiągającym 110 km na godzinę. Mocno ucierpiały okolice jeziora Wannsee - wichura wywróciła łodzie, stan wody się podniósł. Część ulic zostało pozalewanych, przewracane wiatrem drzewa niszczyły samochody. Przez kilka godzin z berlińskiego Dworca Głównego nie wyjeżdżały żadne pociągi dalekobieżne - to skutek przywianych wichurą gałęzi, które zablokowały tory. Jeszcze następnego dnia nie wszystkie linie kursowały według planu. Przez całą noc straż pożarna interweniowała ok 320 razy.

Prognoza pogody dla Niemiec sugeruje, że w kraju dojdzie do ochłodzenia. Najwyższa temperatura ma być odczuwalna w Berlinie i wynieść 28 stopni Celsjusza. Podobnie w Bawarii i wzdłuż Dunaju, chłodniej będzie na zachodzie. Niewykluczone są kolejne burze i intensywne opady. Szczególnie zagrożeni są mieszkańcy Szwarzwaldu, Turyngii i Maklemburgii-Pomorza Przedniego.

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Bardzo smutny dzień. Ostatnie pożegnanie b. polskiego ministra i członka obrad Okrągłego Stołu
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu