Rządowe centrum ogłosiło alarm, wysokie zagrożenie. Wiadomo, w których regionach będzie najniebezpieczniej

Rządowe centrum ogłosiło alarm, wysokie zagrożenie. Wiadomo, w których regionach będzie najniebezpieczniej Źródło: PickPik

Prognoza pogody zdecydowanie nie rozpieszcza mieszkańców większości obszaru kraju. W jednym z regionów będzie jednak szczególnie niebezpiecznie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało już specjalny alert w sprawie.

Prognoza pogody na najbliższe godziny nie sprzyja wychodzeniu z domu. Co więcej, eksperci radzą, aby w miarę możliwości pozostać w bezpiecznych pomieszczeniach. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalny alert drugiego stopnia, związany z silnym wiatrem. Skierowano go mieszkańców województw podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego. 

Prognoza pogody nie rozpieszcza mieszkańców południowo-wschodniej Polski

Porywy wiatru będą na wspomnianych obszarach sięgać nawet 85 kilometrów na godzinę. Opuszczanie domu w tej sytuacji może wiązać się z ryzykiem. Przedstawiciele RCB zaznaczyli, że mieszkańcy wymienionych województw powinni przygotować się na ewentualny brak prądu. Poradzono także, aby zabezpieczyli wszystkie rzeczy, które mogą stanowić zagrożenie, gdy porwie je wiatr.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poza tym ryzyko wiąże się chociażby z połamanymi drzewami, których gałęzie będą blokować drogi. Polacy mogą także zauważyć spore problemy komunikacyjne, związane także z działaniem miejskich sieci autobusów i tramwajów. Jeżeli możecie, pozostańcie więc w domach, gdzie wieczorem będzie po prostu najbezpieczniej.

Eksperci apelują o bieżące sprawdzanie prognoz i ostrzeżeń

Dzisiaj grzeje: 1. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła
2. W autobusie było mnóstwo dzieci, trwa akcja ratunkowa. Zatrważające wiadomości z zachodniej Polski

Skąd wzięło się podobne zagrożenie? Jak przekazali eksperci, bardzo silny wiatr stanowi efekt niżu Sabina, który dotarł nad Europę Środkową-Wschodnią. Aby odpowiednio przygotować się na ewentualne komplikacje, powodowane sytuacją pogodową, warto na bieżąco sprawdzać medialne doniesienia oraz komunikaty ekspertów, a także wszelkie na bieżąco aktualizowane prognozy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat
  3. Syn został sam na sam ze szczeniakiem. Ojciec zabrał pieska do weterynarza i poznał najgorszą możliwą prawdę
  4. Poszła do spowiedzi, z kościoła wybiegła z płaczem. Ksiądz powiedział jej takie rzeczy, że ręce opadają
  5. A jednak będzie rozwód! Rodzina królewska wstrząśnięta decyzją wnuka Elżbiety II

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News