Meteorolog źle przepowiedział pogodę w Polsce. Teraz spotka go przykry los

Meteorolog źle przepowiedział pogodę w Polsce. Teraz spotka go przykry los Źródło: youtube.com

Prognoza pogody nie zawsze jest zgodna z rzeczywistością, ciężko bowiem przewidzieć coś tak zmiennego, jak pogoda. Mimo to sąd uznał, że dwóch meteorologów trafi do więzienia za przekazanie błędnych informacji. Szczegóły sprawy zaskakują.

Prognoza pogody rzadko kiedy pokazuje ze 100% dokładnością to, jakie będą warunki atmosferyczne danego dnia na określonym terenie. Składa się na to wiele zmiennych czynników, a różnica najmniejszego szczegółu może mieć wpływ na błędną pogodę. To jednak nie powstrzymało sądu od skazania dwóch synoptyków na karę pozbawienia wolności. Według sędziego nie dopełnili obowiązków służbowych.

Zła prognoza pogody doprowadziła ich przed sąd

W sierpniu 2017 roku dwóch synoptyków analizowało sytuację pogodową w Europie. Na podstawie wszystkich danych postanowili wydać drugi stopień zagrożenia. Uznali, że deszcze i burze w tym okresie będą na tyle niebezpieczne, że powinni ostrzec mieszkańców. Nie spodziewali się, że zapowiadana nawałnica może być jeszcze bardziej gwałtowna, niż zakładali. 

Sąd właśnie zadecydował, że meteorolodzy nie dopełnili swoich obowiązków służbowych i nieumyślnie popełnili przestępstwo. Oznacza to, że zwyczajnie się pomylili i zamiast trzeciego stopnia zagrożenia, ogłosili drugi. Przez nieprecyzyjną prognozę pogody wielu mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego nie zabezpieczyło się przed szkodami, a w efekcie zginęły dwie harcerki w Suszku. Winą za to obarczono właśnie synoptyków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Meteorolodzy nie przyznają się do winy

Faktem jest, że w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku nad Pomorzem przeszła wyjątkowo gwałtowna burza. W Suszkach trwał właśnie obóz harcerski, a wszyscy uczestnicy byli narażeni na ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, doszło do ogromnej tragedii - 13- i 14-latka zostały przygniecione drzewem, nie udało się ich uratować. Rannych zostało 38 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Mężczyźni nie przyznają się do winy i odmawiają składania wyjaśnień. Sąd może na nich nałożyć karę grzywny i dwóch lat pozbawienia wolności, to jednak nie jedyni oskarżeni w tej sprawie. Zarzuty usłyszeli także Mateusz I oraz Włodzimierz D., którzy mieli czuwać nad bezpieczeństwem podopiecznych w trakcie trwania obozu. Przyczynili się do złego zorganizowania obozu oraz nieprawidłowo poprowadzili ewakuację.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Niestety, nie żyje dziadek. Uratował wnuczkę z płonącego domu, poniósł bohaterską śmierć
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Chylińskiej wystarczyły trzy słowa. Mistrzowską ripostę gwiazdy uczestnicy "Mam Talent" zapamiętają na długo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety

Źródło: Polityka

Następny artykuł