W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami

W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami Źródło: screen/twitter/

Prognoza pogody w ostatnim czasie zdecydowanie nie wskazywała na to, by miały wystąpić bardziej ulewne deszcze. Słońce rozpieszcza nas od rana do wieczora, zatem trudno jest sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Okazuje się, że duże polskie miasto właśnie zostało doszczętnie zalane i co gorsza, może nie być jedyne.

Prognoza pogody zapewne dla nikogo nie będzie satysfakcjonująca. W mediach aż huczy od ostatniej powodzi w jednym z polskich miast. Zdjęcia i filmy z tamtejszego miejsca pojawiły się w sieci i aż przyprawiają o gęsią skórkę. Synoptycy ostrzegają, że tak zalanych miast może być więcej.  

Polskie miasto doszczętnie zalane 

Wczoraj w Gorzowie Wielkopolskim nastąpiło nagłe oberwanie chmury. Nikt nie podejrzewał, że trwający zaledwie kilka minut deszcz będzie aż tak intensywny i do tego przyniesie tak tragiczne skutki. W mediach pojawiły się nagrania, które wykonali mieszkańcy Gorzowa, chcąc zobrazować reszcie Polski, jak teraz wygląda ich miasto. Widok jest naprawdę przerażający. Ulice zdecydowanie bardziej przypominają rwącą rzekę niż drogę, po której dopiero co chodzili ludzie, a teraz można tam pływać. Co gorsza, samochody, które były wówczas tam zaparkowane są doszczętnie zalane, a niektóre z nich, nawet dryfują po wodzie - wszystko dlatego, że sięga ona aż do szyb.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Powódź wdarła się do wielu budynków, w tym szkoły podstawowej, niszcząc wszystko, co się w nich znajdowało. Służby pracują na miejscu i starają się jakoś zapanować nad sytuacją, jednak nie jest to łatwe zadanie. Strażacy otrzymali ponad 120 zgłoszeń w przeciągu zaledwie  dwóch godzin i starają się, w możliwe jak najszybszym czasie zareagować na każde z nich. 

Przerażająca prognoza pogody

Synoptycy ostrzegają, że może to nie być jeszcze koniec ulewnych deszczy i zalane mogą zostać kolejne miasta w Polsce. Informują, że burzowy front zmierza w stronę wschodu, gdzie nad ranem oraz wieczorem przejdzie przez: Pomorze, Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Warto jest przygotować się na taka okoliczność i zabezpieczyć, przedmioty, znajdujące się na dworze. 

screen/twitter/

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami
  4. Urodziła pięcioro dzieci. Niestety, do domu wróciło z nią tylko jedno
  5. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje legendarny gwiazdor, odszedł nieoczekiwanie w nocy

Źródło: twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News